Európában szerény, fél százalék körüli pluszban van a tőzsdeindexek egy része, mások azonban mínuszba csúsztak, például a német DAX vagy a varsói WIG 20. Az amerikai határidős indexek ugyanakkor egységesen pluszban vannak, megint a technológiai részvények indexe vezet, 0,8 százalék körüli emelkedéssel.
Budapesten a BUX-index 0,7 százalékos pluszban van, ezzel ismét 33 ezer pont fölé jutott. Ez szinte kizárólag az OTP-nek köszönhető, amely 1,9 százalékkal drágul. Közben a Mol egy, a Richter 0,2, az Opus pedig 2,5 százalékkal esett. A Magyar Telekom 0,4 százalékkal emelkedik.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
A forint ismét erősödik, 361,90 az euró, 1,30 forinttal alacsonyabban áll, mint tegnap este. A dollár alig változik, az arany és az ezüst kissé erősödik. A kőolaj viszont egy százalék körüli mínuszban áll, a WTI 40, a Brent 42 dollár körül.
Lesz-e újabb csomag?
Az amerikai politika nagyban befolyásolja a hangulatot, de megoszlanak a vélemények arról, hogy mekkora az újabb amerikai gazdasági mentőcsomag létrehozásának az esélye. Mindenesetre még él a remény, az amerikai pénzügyminiszter szerint közeledtek az álláspontok, és elképzelhető, hogy egy 1500-2200 milliárd dollár közötti csomagban kiegyeznek.
Magyar idő szerint kora délután érkeznek az új munkanélküliségi adatok az Egyesült Államokból, ezek gyakran meg szokták mozgatni a piacokat. Ezen kívül a az amerikai fogyasztók jövedelméről és kiadásairól is jönnek számok.
Biden esélyei nőttek
Az első elnökjelölti vita után (a háromból) Joe Biden nyerési esélyei javultak a közvélemény-kutatások szerint. Jelenleg 78 százalék a valószínűsége, hogy ő lesz a következő elnök. Ráadásul a tv-vita alatt a kampányra újabb tízmillió dollárt sikerült összegyűjtenie a Bloomberg.com szerint. Annak ellenére, hogy az esemény, amint tegnap beszámoltunk róla, személyeskedésbe, kiabálásba, sértegetésbe, káoszba fulladt.
Fontos nap a forintnak, változik az inflációszámítás?
Ismét egyhetes betéti tendert tart az MNB, melyet kiemelt figyelemmel követnek a piaci szereplők – írta az Equilor Befektetési Zrt.
A múlt héten 15 bázisponttal, 0,75 százalékra emelték a kamatot. Amennyiben ma újabb kamatemelésről döntenek, erős üzenetet küldenének, ugyanakkor egyben veszélyes vizekre is kerülhet a jegybank. Előfordulhat, hogy egyes piaci szereplők a forint gyengítésével próbálnak majd további kamatemelést kikényszeríteni. A kamatszintet 13 órakor teszi közzé az MNB.
Christine Lagarde tegnapi beszédében hangsúlyozta, hogy hiteles stratégiára van szükség, a jegybanknak követnie kell a lakhatási költségek változását is. Ezzel arra is utalhatott, hogy megváltozhat az eurózóna inflációjának számítása. (A hazai infláció-számítással kapcsolatban is vannak kétségek, lásd például itt.)
Megemelték a Richter célárát
Ma gyógyszerpiaci elemzőjük a korábbi 7275 forintról 7650 forintra emelte meg a Richterre vonatkozó célárat az Erste kommentárja szerint.
Az erre az évre vonatkozó eredmény-várakozást közel 13 százalékkal növelte, és egy picit emelt a jövő évi eredmény-előrejelzésen is. Ennek elsődleges oka a járvány miatt jelentősen csökkenő marketing költség, aminek persze a bevételre is van hatása, de nyilván a forint gyengesége is pozitív hatással van az árbevételre. Az orosz értékesítés gyengeségét kompenzálja az amerikai értékesítés erőssége. Ez a várakozás szerintük nem is tekinthető túlságosan optimistának.
A Csányi Sándorhoz köthető Sertorius Global alap tegnap újabb 20 127 darab OTP-részvényt vásárolt 9313 forintos átlagáron. Reumatológia-szerrel terjeszkedik a Richter – írtuk ma a cég bejelentése alapján. Az MKB Bank pedig cáfolta, hogy a Karlovačka Banka horvát hitelintézetben részesedést kívánna szerezni.
Merkel az EU-csúcs középpontjában
Az Európai Unió kétnapos csúcstalálkozója kezdődik ma.
Középpontjában Angela Merkel német kancellár áll, aki megpróbálja áthidalni a tagok közötti nézeteltéréseket az 1800 milliárd eurós gazdaságmentő csomag felszabadítása érdekében – írta a Bloomberg.com. Merkel szerint Németország a lehető leghamarabb visszatér a normális kiadási szintre. Ezzel védi országa soha nem látott mértékű eladósodását a járvány miatt. Emmanuel Macron francia elnök pedig várhatóan foglalkozik az Örményország és Azerbajdzsán közötti konfliktussal, miután a harcok török értékelését veszélyesnek nevezte. Az EU Kínával való kapcsolatának javítását is szorgalmazzák a csúcson.
A Brexit-tárgyalások utolsó tervezett fordulója is folytatódik, a piacok alig várják a híreket arról, hogy az Egyesült Királyság és az EU az utóbbi időben békésebb hangvétele kézzelfogható előrelépést eredményez-e.
Árcsökkentés a Teslánál
Az amerikai elektromos autógyártó Tesla körülbelül 8 százalékkal, 249 900 jüanra (36 805 dollárra) csökkentette a kínai gyártmányú Model 3 szedánjainak kikiáltási árát, az elektromos járművekre vonatkozó kínai támogatások figyelembevétele után – írta a Reuters a cég kínai weboldalára hivatkozva.
A korábbi ár 271 550 jüan volt. Meg nem nevezett források szerint a szedánok most lítium-vas-foszfát (LFP) akkumulátorokkal lesznek ellátva, amelyek olcsóbbak, mint a korábban használt nikkel-kobalt-mangán (NMC) cellák. A Tesla nem árulta el, hogy az olcsóbb változat milyen elemeket használ. A hosszabb hatótávolságú Modell 3 ára 309 900 jüanra csökkent 344 050 jüanról. A Tesla augusztusban Kínában, a világ legnagyobb autópiacán több mint 11 ezer autót, főleg 3-as modellt adott el – tették hozzá.