Újabb sajátrészvény-vásárlást jelentett be a Pannergy. A cég az Erstén keresztül 1500 darab saját részvényt vásárolt 614,87 Ft/db átlagáron. Így a cégnek 3 096 344 db saját részvénye van, ez az összes részvény 14,71%-a. A Pannergy hetek óta ( november eleje óta, összesen 213,6 millió forint értékben vett saját részvényt a cég ) folyamatosan vásárolja a saját papírjait. Ez joggal veti fel a kérdést, hogy mi állhat a háttérben? A Privátbankárnak nyilatkozó elemző nem tud arról, hogy a cég eladósorba kerülne a közeljövőben és valószínűleg nem is a dolgozók jutalmazására készülnek. Valószínűleg csak túl olcsónak értékelik a papírokat.
Szentirmai Péter a KBC Securities részvényelemzője szerint a Pannergy papírok az elmúlt időben tartósabban az egy részvényre jutó könyv szerinti értékük alatt mozognak. A cég könyv szerinti értékét figyelembe véve 650 – 670 forint körül lenne a reális árfolyam. Ehhez képest a részvény ára hosszú hónapok óta 600 forint körül mozog. A Pannergy papírok 2004-ben voltak csúcson, csaknem 1000 forinton, a 2008-as világpiaci összeomlás idején jelentősen esett az ár és azóta gyakorlatilag a lassú lecsorgás a jellemző. A Pannergy részvények 180 napos átlaga 658 forint.
Az elemző a Privátbankárnak azt mondta, hogy a piacon nem keringenek pletykák a cég eladásáról, ami egyébként indokolhatná a saját papírok felhalmozását és úgy tudjuk, nincs szó arról sem, hogy a dolgozókat jutalmaznák a papírokkal. Szentirmai Péter szerint a befektetők elsősorban a megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos szabályozás bizonytalanságai miatt tartózkodnak a Pannergy részvényektől. Valószínűleg sokat nyom a latba, hogy nem tudni a pontos részleteket az úgynevezett METÁR-ral (megújuló- és alternatív energiaforrásokból előállított hő- és villamos energia kötelező átvételi rendszer) kapcsolatos változásokról.
November végén az azóta már lemondott klíma- és energiaügyekért felelős államtitkár bejelentése nyomán egyértelművé vált, hogy a kormányzat 2012-ben nem kívánja útjára indítani a METÁR-t. Ezen kívül terheli az ágazatot, hogy az EU-val és az IMF-fel éppen folyó tárgyalások végéig (és talán azután sem) nem tudni pontosan, hogy Magyarország elesik-e uniós támogatásoktól. Szentirmai Péter szerint a Pannergy beruházásainak körülbelül 30 százalékát támogatásokból valósítja meg.
A Pannergynek van egy 110 millió eurós EIB-hitelkerete és jelenleg elegendő készpénzállománnyal rendelkezik, így a KBC elemzője szerint 2013-ig mindenképpen tudja magát finanszírozni. Szentirmai Péter szerint nincs ok a céggel kapcsolatos aggodalomra, ugyanakkor nem zárta ki, hogy a háttérben „készülődik valami”, de hangsúlyozta, hogy a sajátrészvény-vásárlások a cég esetében valószínűleg inkább az árfolyam karbantartását szolgálják.