A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 478 pontos, 1,16 százalékos emelkedéssel, 41 653 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest - a legnagyobb mértékben a Richter, bő 2 százalékot, míg a Mol 1,3, az OTP pedig 0,6 százalékot erősödött.
Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: pozitív volt a hangulat a tőzsdéken a szerda esti amerikai kamatdöntés előtt, ami a magyar részvényindex emelkedését is segítette, vállalatspecifikus hír viszont nem érkezett.
Európában a légitársaságok és a techrészvények hasítottak
Emelkedő kezdés után nyereséggel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok is. Londonban az FTSE-100 index 0,60 százalékkal erősödött, a frankfurti DAX 0,53 százalékkal végzett magasabban, Párizsban a CAC-40 index 0,75 százalék nyereséggel fejezte be a szerdai kereskedést. Milánóban 1,49 százalékos, Madridban 0,61 százalékos indexemelkedéssel zárt a tőzsde.
A légitársaságok részvényei kiemelkedő emelkedést értek el, miután a Wizz Air bevételének a növekedéséről számolt be, és a Ryanair nemrég közzétett kedvező eredménye is táplálta a tőzsdei befektetőknek az ágazat kilátásaiba vetett bizalmát. Az indexek támogatást kaptak a technológiai részvényektől is, miután az amerikai technológiai óriások, a Microsoft és az Alphabet stabil eredményt értek el. Európában a francia Worldline pénzforgalom bonyolító vállalat részvénye nagyjából 15 százalékkal erősödött várakozáson felüli negyedéves eredményének köszönhetően - írja az MTI.
Drágult az olaj, beállt az arany
Az olajár emelkedett szerdán az amerikai készletek várakozásokat meghaladó csökkenése láttán. Az amerikai nyersolajkészletek 4 millió hordóval csökkentek a múlt héten, ami jóval több az elemzők által várt 1 millió hordónál. Árfelhajtó hatással van az az aggodalom is, hogy az Oroszországból Németországba az Északi Áramlat-1 gázvezetéken keresztül érkező gázszállítások csökkenése az olajra átállást kényszeríti ki.
Az arany ára kétnapi csökkenést követően 1720 dollár alatt stagnálva várta szerdán a Fed kamatdöntését - olvasható az MTI összefoglalójában.