Mivel az USA-ban és Nagy-Britanniában, valamint Kínában szünnap volt, az egész világon gyérebb volt az érdeklődés a tőzsdézés iránt. Európában a német DAX index kissé felfelé, a francia CAC kissé lefelé mozdult el, az olasz tőzsde esett nagyobbat. Ott a bankszektor részvényeit adták elsősorban a befektetők, az Intesa Sanpaolo-ról ugyanis elterjedt, hogy üzletágak bezárására, költségek lefaragására készül.
A BUX index 0,6 százalékos esést produkált, és nálunk is adták a bankrészvényt. Az OTP 0,9 százalékkal 8440 forintra esett, a Richter 1,5 százalékkal 6883-ra. A Mol kissé emelkedni tudott, 0,2 százalékkal 22 125-re, a Telekom egy forinttal esett 461-re. A forint gyengült, az euró mintegy 70 fillérrel került feljebb, 308-ra. (A forint árfolyamáról délután itt is írtunk.)
Az Erste Befektetési Mol-célárát a korábbi 25 900 forintról tovább emelte 27 600 forintra, és fenntartja vételi ajánlását. Az emelés oka „a javuló kilátások és az, hogy megszűnt CEZ részvények piacra kerülésének kockázata. Horvátországban egyelőre nem várunk áttörést, mivel a horvát kormány egyelőre más prioritásokkal foglalkozik, mint a MOL-INA ügy” – írták. A Mol 25%-kal olcsóbb a lengyel vetélytársakhoz, a Lotos Group-hoz és a PKN Orlenhez képest, ezért a lengyel részvények eladását és a Mol vételét javasolják.
A második félév kicsit nehezebb lesz a Molnak, mint az első volt. „Amíg az olajár 60 dollár marad, ami a várakozásunk szerint még 2-3 év, addig a finomítói és petrolkémiai nyereségráták magasak maradnak” – tették hozzá.
A nemzetközi devizapiacokon alig volt mozgás, pedig Mario Draghi, az EKB elnöke is beszélt. Az olajkutak száma az USA-ban a péntek esti adat szerint is tovább nőtt, ennek ellenére a fekete arany árfolyama ma is emelkedett, 0,6-0,7 százalékkal. Így a WTI ismét átlépte az 50 dolláros határt, 50,20 körül jár, a Brent 52,80. Az arany stagnált, az Oilprice.com arról ír, hogy Indiában új adót vetnének ki rá, de még nem tudni, mekkorát.