Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap
után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni,
akár hirdetések nélkül, válasszon
előfizetői csomagjaink közül!
Az amerikai elnökválasztást övező bizonytalanság ellenére is vágtáznak a tőzsdeindexek az Atlanti-óceán mindkét partján. A BUX sem akart lemaradni, főleg a Richter és a Mol húzta, miközben a forint nagy csapkodás után kissé gyengült. Az Uber és a Lyft száguld, mivel a kaliforniaiak mellettük állnak. Nem biztos, hogy a Tesla lesz a jövő elektromosautó-gyártója.
Nagy ingadozás mellett erős emelkedés bontakozott ki ma a nemzetközi tőzsdéken, annak ellenére, hogy nem világos, ki lesz az amerikai elnökválasztás nyertese, és az sem, hogy mikor. Valamint annak ellenére is, hogy korábban sokan a döntetlent, illetve a jogvitákat és újraszámolásokat jelölték meg legnagyobb veszélyforrásként a tőzsdék számára. A jogvita pedig már megkezdődött.
Az amerikai piacot elsősorban a technológiai részvények húzzák, ezek Nasdaq 100-as indexe 4,6 százalékos pluszban van magyar idő szerint este hat körül. Az S&P 500 index 3,1, a Dow Jones Ipari Átlag 2,6 százalékos emelkedést mutat. Európában két százalék körüli mértékben emelkedtek a tőzsdeindexek zárásra.
Csapkodott a forint, jelentett a Telekom
Itthon a BUX index az európai átlagon felül, 2,8 százalékkal emelkedett. Az OTP 2,3, a Mol 3,7, a Richter 4,3 százalékkal drágult. A Magyar Telekom csak 0,1 százalékkal ment fel a gyorsjelentése előtt. Az euró ára 50 fillérrel feljebb ment, 363,10 az ára. De nagy volt a csapkodás itt is, volt 361,50 és 366,80 is a nap folyamán. Eközben a cseh korona gyengült, a lengyel zloty nem változott.
A bevételek 3,0 milliárd forinttal, 1,8 százalékkal 167,7 milliárd forintra nőttek 2020 harmadik negyedévében az előző év azonos időszakához képest –írják a Magyar Telekom jelentésében. A vezetékes és mobil szolgáltatási bevételek magasabb hozzájárulásának eredményeként, amit mindkét esetben a növekvő készülékértékesítés támogatott. 2020 harmadik negyedévében a Magyar Telekom változatlanul jó eredményeket ért el, így a tervek szerint haladunk éves célkitűzéseink elérése felé –tették hozzá.
Magyar Telekom-székház
Csúnya tele lesz az USA-nak?
A Morgan Stanley elemzői kedden azt írták, hogy a koronavírus-járány terjedése felülmúlja a legpesszimistább előrejelzéseiket is – írta a Bloomberg.com. Lehetséges, hogy szigorúbb intézkedésekre lesz szükség a betegség terjedésének megállításához.
Már 14 államban olyan magas a kórházi ápolásra szorulók aránya –egymillió emberre 200 vagy annál több –, amely Európában is korlátozásokat eredményezett. A helyzet különösen kiélezett azokban a középnyugati államokban, amelyek 2016-ban is Donald Trumpot segítették az elnöki posztra. (Ennek okairól itt írtunk.)Bárki nyeri el az elnöki posztot, sötét időkkel, kemény téllelkell majd szembenéznie a következő hónapokban.
A BYD (“Build Your Dreams”, építsd meg álmaid) kínai autógyártó már megépítette azt a vertikális rendszert, a teljes zöldtechnológia-ökoszisztémát, amit a Tesla még csak próbál lemásolni, és amire a befektetők buknak – írja a SeekingAlpha elemzése. Eddig az új meghajtású járművek (NEV) piacát a Tesla vezette, de már nincs szó a “győztes mindent visz” forgatókönyvről.
Grafikon: A Tesla, Nikola, Nio és BYD elektromos járműgyártók árfolyama (Tradingview.com)
Grafikon: A Tesla, Nikola, Nio és BYD elektromos járműgyártók árfolyama (Tradingview.com)
Kína a napokban bemutatott ötéves terve az eddigi legagresszívebb NEV-fejlesztését tartalmazza, ami főleg a BYD javára válik. Míg a Tesla továbbra is a főszereplő az elektromos járművek piacán az Egyesült Államokban, Kínában és Európában a verseny egyre kiélezettebbé válik. A BYD, a NIO és az XPeng ma a Tesla közvetlen versenytársa Kínában. A Volkswagen, az Audi és a Renault Európában jelent kihívást a Tesla számára .
Kalifornia az Uber mellett áll
Kaliforniában a választópolgárok másról is szavaztak. Az Uber Technologies és a Lyft oldalára álltak azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy üzleti modelljük hogyan alkalmazza a járművezetőket független vállalkozóként. Az Uber több mint 14 százalékkal emelkedik, a Lyft 11 százalékkal megy fel.
Közel nyolcmillió hordóval estek az amerikai olajkészletek az EIA adatai szerint, miközben az elemzők emelkedést vártak. Igaz, a Karib-tenger térségében keletkező Zeta hurrikán némileg megzavarta a becslési folyamatot. A feldolgozott termékek egy részének készlete emelkedett, az import pedig csökkent.
A kőolaj ára az árut tőzsdéken három és fél százalék körüli pluszban van, ezzel az amerikai típusú WTI ismét a 39 dollárt ostromolja, az északi tengeri Brent pedig kissé meghaladja a 41 dolláros szintet.
Az arany reggel sokkal magasabban állt, de visszaesett 1901 dollárra, ami fél százalékos csökkenés. Az ezüst 1,3 százalékkal süllyed. Jól tartják magukat a vezető kriptodevizák, a bitcoin a 14 ezer dollárt kóstolgatja, az ether a 400 dolláros határt ostromolja.
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 38,62 pontos, 0,04 százalékos emelkedéssel 88 019,38 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 18,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A tőzsdéken viszonylag jó a hangulat, a BUX-ot azonban elsősorban a Mol húzza vissza, amelynek jelentése némi csalódást okozott. A forint hirtelen begyengült, talán a dollár miatt, jövő héten pedig az MNB befolyásolhatja. A gazdasági helyzet elkezdte rányomni a bélyegét a magyar tőzsdei cégek eredményére. Az EKB digitális eurón és Európa-szerte egységes tőkepiacon dolgozik.
Bizonytalanság övezi az inflációs kilátásokat az Egyesült Államokban, emiatt óvatosság az úr a részvénypiacokon. Trump lépései pedig fokozzák a kiszámíthatatlanságot, ez pedig jól látszik az arany mentelésén.