A 2019-es év a streaming-szolgáltatások forradalmaként vonulhat be a történelembe. A nagy sebességű interneten közvetített televízió és játékrendszerek egymás után indulnak, ám a kezdet nehéz. Szinte mindegyikkel van valami probléma.
A nemrég indult Disney+ internetes filmszolgáltatás döcögői közül a legfontosabb, hogy egyes jelszavakat feltörtek és a dark weben árulták azokat (az internet titkosított, sokszor illegális kínálatot tartalmazó részén). A Google most bemutatott Stadia szolgáltatása pedig alacsony felbontású és akadozik a képfrissítés az első kritikák szerint – írta az Investing.com.
Érdektelen az AppleTV+?
Az AppleTV+ indult leghamarabb a hónap során, mindjárt elsején. Annak meg az a baja, hogy senki sem beszél róla – írta a Motley Fool. Már a kezdeti kritikák is vegyesek voltak. Az első saját Apple-gyártású, egész estés film bemutatását pedig (“The Banker” címmel) az utolsó pillanatban elhalasztották.
Az AppleTV+ 4,99 dollárral “agresszív árazásnak” számít, ráadásul egyes készülékek vételéhez is ingyen előfizetés jár egy évig. Ez némi stabil előfizetői bázist biztosít. Ám senki sem beszél az AppleTV sorozatairól sem, és nem sikerült a toplistákra feljutniuk – írják. (Ellentétben számos saját Netflix-produkcióval - a szerk.)
Mennyi a pinged?
A “ping” – a szerverhez való kapcsolódások időigényét jelző mutató – fontosságát taglalja a Financial Times a Google Stadia kapcsán. Az online játékipart forradalmasítani szándékozó, a játékokat is streaming rendszerben közvetítő új szolgáltatás ugyanis túl lassú, akadozik.
Alphabet (Google) árfolyam. Forrás: Tradingview.com |
“A tűzharc előtt bekövetkező kapcsolódási késedelem a játékost az azonnali halálba lódítja” – írják. A gyors, sima kapcsolódás viszont nagy előny a játékban. Az Onlive nevű online játékszolgáltató korábbi kudarcának is részben a lassú kapcsolódási idő volt az oka. Másrészt nem tudtak igazán nagy neveket, nagy játékgyártókat megnyerni a platformjukra.
Hiányzó ászok
Bár a Google nagy tőkeereje miatt aligha fog olyan könnyen kudarcot vallani, mint elődje, egyelőre szintén nem sikerült a nagy ászokat megnyerni az iparágból a Stadia számára. Példaként a Blizzard és a Nintendo fájó hiányát említik.
Ezért a Google hátrányban van a Financial Times szerint a Microsofttal szemben, amely jövőre indítja xCloud játékszolgáltatását. Illetve a Sonyval szemben, amely az említett Onlive és a Gaikai cégek felvásárlása után Playstation Now és Playstation Plus néven készül hasonló játék-streaming szolgáltatást indítani.
Így a Stadia egy hosszú játéknak bizonyulhat a Google számára, és sokáig akadozhat a profitja is – teszik hozzá.
(Korábbi cikkünk a témában: Csak játszunk és szívunk – bombaüzlet a videojáték és a kannabisz?)