A bankokkal folytatott tárgyalások dacára sem sikerült időben új forrásokat előteremteni ahhoz, hogy még a fűtési szezon kezdete előtt befejezhetők legyenek a romániai beruházások – tette közzé az E-star. Ugyanakkor a társaság ajánlatot kapott az OTP-től 9,37 millió euró hitel folyósítására a „szerkezetátalakítás pénzügyi zárásához”, illetve a tárgyalások befejező szakaszában tart egy 2012-ben esedékes romániai beruházási hitel felvételével kapcsolatban – írja az energetikai cég közleménye.
Ez eléggé durva profitfigyelmeztetésként is értékelhető, hiszen augusztus végén egy sajtótájékoztatón még 11,1 millió eurós EBITDA-t jeleztek előre erre az évre. Ám ezzel együtt is a bevétel két és félszeresére nőne 2010-hez viszonyítva, és megjegyzik, hogy a tervben nem is szerepel új üzletfejlesztési beruházás, a növekedés csak a meglévő ügyfélkörnek nyújtott szolgáltatásokból ered.
A E-Star közzétette friss gyorsjelentését is, ennek megfogalmazása szerint a harmadik negyedév pénzügyi adatai azt mutatják, hogy „az EETEK-akvizíció eredményeként folytatódott a társaság gyors növekedése”. A 2010es harmadik negyedévvel összehasonlítva a bevétel 120 százalékkal, a bruttó árrés 115 százalékkal nőtt, az EBITDA viszont nem változott a Lengyelországban és a Magyarországon újonnan felvásárolt projektek sokkal magasabb üzemi költségei, továbbá a romániai beruházások csúszásából adódó alacsonyabb hatékonyság miatt - írják. Az árbevétel egyébként egy év alatt 22-ről 48 millió euróra, a nettó profit 3,2-ről 5,4 millióra emelkedett, az EBITDA majdnem pontosan változatlan, 5,3 millió euró volt.
Az E-Star nyáron pár nap alatt esett tízezer forint környékéről 7800 forintra, amikor a Concorde augusztus 5-i elemzésében eladásra minősítette a papírokat. (A BUX augusztus 5-e óra 17, az E-Star 44 százalékot esett.) Az energetikai társaság rettentően felháborodott, és lényegében még árfolyam-manipulációval is megvádolta a brókercéget. Nem sokkal később, augusztus 11-én a KBC elemzése 4,2 milliárd forintos (még a jelenlegi árfolyamon is 13 millió eurós) EBITDA-t jelzett előre erre az évre, és 14 600 forintos célár mellett vételi ajánlást adott a papírra. Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy a Concorde-nak volt igaza.