Folytatódott az erős volatilitás a piacokon a hét utolsó napján is. Az amerikai tőzsdeindexek felfelé vették az irányt az európai zárás idején, miután többnyire kedvező adatok láttak napvilágot az Egyesült Államokból. A kereskedés irányát nagyban befolyásolta, hogy a dollár tovább esett, ez pedig felhúzta az amerikai devizában jegyzett nyersanyagok árát. Nagyon nagyot emelkedett a héten az olaj és az arany ára.
Az amerikai makroadatok többnyire jók lettek. A februári fogyasztói hangulat indexe idei csúcsára, 75,3 pontra erősödött, a piac ennél kevesebbet, 73 pontot vártak. A családi házak piacáról vegyes volt a beszámoló. Januárban a vártnál több lakás kelt el, viszont a decemberi adatot lefelé módosították.
Az adatok közzététele után nagyot esett a dollár, az EUR/USD bőven az 1,34-es szint fölé került.
Ezzel párhuzamosan a forint is veszített értékéből és megint átlépte az euróval szembeni 290-es árfolyamot.
Alaposan meghúzta a kereskedés végét a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciója. A BUX 1,6 százalékkal erősödött, 19372 ponton zárt, a vezető részvények a Richter kivételével drágultak. Ralizott az OTP, a bankpapírok 3,3 százalékkal erősödtek, 4040 forintra, a Mol 1,5 százalékkal drágult, 19085 forintra, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal erősödött, 591 forintra, a Richter pedig 0,3 százalékkal gyengült, 38000 forintra.
A hét eleji megegyezés a görög mentőcsomagról egyértelmű bizonytalanságot hozott a piacokra, kereskedők szerint az elmúlt hetek pozícióinak kifutása, zárása zajlik, a befektetők új irányt keresnek, az aggodalmak erősek, ugyanakkor a napi hírek sokszor felülírják azokat.