Lenyugodtak a devizapiacok, csökken az argentin és a török események hatása. A két ország devizája, miután összeomlott, nagyjából elérhette azt a szintet, ami mellett egyelőre egyensúly alakl ki. A forintra múlt héten nehezedő nyomás is teljesen elmúlt, az erős gyengülést, melynek legrosszabb pillanatában 329 is volt egy euró, teljesen ledolgozta az ár, 324 körül van jelenleg a kurzus.
Euró/forint |
A nemzetközi tőzsdék többsége nem sokat mozdul, kiemelkedik viszont az új-zélandi index 2 százalékos emelkedéssel, a japán Nikkei 1,3 és az orosz RTS 1 százalékos erősödéssel.
A múlt hónapban Elon Musk által nem túl elegáns módon 380 dollárig felvert Tesla árfolyama a shortosok elűzése okán bő 30 százalékot esett 260 dollárig, ez az ár azonban már megmozgatta mind az elemzők, mind a befektetők fantáziáját. A papír 8 százalékkal ugrott a tegnapi kereskedésben 285 dollárig, miután a Baird and Bernstein elemzője vételre ajánlotta a papírt.
Tesla |
Az elemző úgy gondolja, hogy a Tesla nevadai akkumulátorgyára, a Gigafactory idővel olyan versenyképes lesz, hogy lecsökkenhet az akkumulátorok gyártási költsége, és ezáltal a Tesla versenyképessége megnő a konkurensekkel szemben az elektromos autók piacán.
Itthon a BUX egy százalékot esik 36 850 pontig, ami elsősorban a másfél százalékkal gyengülő Molnak köszönhető. Az olajpapír azonban nagyon sokat emelkedett az utóbbi időben, így a korrekció teljesen indokolt, az ár 2896 forint.
Mol |
Az OTP 0,8 százalékkal van lejjebb 10 270 forinton, a Richter 0,6 százalékot gyengül 5240 forintig, a kisebbek közül az Appenin esik 2 százalékot 600 forintig.