Az európai részvénypiacok többsége pluszban zárt ma, de a német index 0,2 százalékos süllyedése miatt nem volt felhőtlen az öröm. Párizsban 0,4, Londonban 0,2 százalék volt a vezető mutató emelkedése. Az Egyesült Államokban az S&P 500 index 0,6, a technológiai részvények Nasdaq 100-as indexe 1,0 százalékos pluszban van jelenleg.
Itthon a BUX index 2,2 százalékkal lódult meg, az OTP 4,4 százalékos ugrása segítette elsősorban, 9750 forintra. A Richter is 2,3 három százalékkal ment feljebb, a Telekom 1,1, százalékkal drágult. Minimális mértékben süllyedt a Mol ára, 1,7 százalékkal olcsóbb lett az Opus. A forint is nagyot erősödött, 4,5 forinttal lejjebb van az euró, 358,80.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Ezúttal nem okozott nagy meglepetést az MNB egy hetes betéti tendere, a kamat maradt 0,75 százalék, és a 2013,9 milliárd forintnyi ajánlatot mind elfogadták. Egy hete az MNB 0,6 százalékról emelte erre a szintre a kamatot, ezzel némi meglepetést okozott, és erősítette a forintot. Most legalább tartotta ezt a szintet.
Még egy jó vélemény a Richterről
Amint délelőtt írtuk, az Erste Befektetési Zrt. alaposan megemelte a Richter célárát (7275 forintról 7650 forintra). Most még egy brókercég csatlakozott az optimisták táborához, szerintük a “célszint” 7400 forint.
Korrekciót mutatott az utóbbi hetekben a Richter árfolyama, de a fontos szintek látszólag megfogták a papírt a nagyobb visszacsúszástól. Közben a gyengébb forint segítheti az exportcéget, az egészségügyi szektor is jól tartja magát Európában, a Vraylar is jól teljesíthet a harmadik negyedévben, és az árazás sem igazán tűnik feszítettnek. A fentiek miatt technikai alapú kereskedési ötletet fogalmazunk meg a részvényre – írta ma a KBC Equitas.
Kevesebb munkanélküli, kevesebb fizetés
Az amerikai tőzsdék jó teljesítményét elsősorban azzal magyarázzák, hogy a befektetők reménykednek az újabb kormányzati segélycsomag tető alá hozásában. A döntéshozók nagy nyomás alatt vannak, mert több amerikai nagyvállalat, tegnap a Disney, ma pedig két nagy légitársaság óriási leépítéseket jelentett be. Az American Airlines és az United Airlines azzal is indokolta a lépést, hogy késik a korábban ígért kormányzati segítség az iparág számára.
A friss amerikai munkaerő-piaci adatok inkább vegyesek voltak. A munkanélküliségi segélyért folyamodók száma elmaradt az elemzői várakozásoktól és az előző heti értéktől is. Így az aktív segélykérelmek is visszaestek, viszont a vártnál jobban csökkentek a személyi jövedelmek is, miközben nőttek a kiadások. Az inflációs adat 1,4 százalék lett a várt 1,2 százalékkal szemben, 1,6 százalékos maginfláció mellett.
Ezüst fel, olaj le
Ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a nemesfémek ma magukhoz tértek, az arany 1,1, az ezüst 3,0 százalékkal drágul. Ismét megroggyant viszont az olaj, a WTI 5,5 , a Brent 5,0 százalékos mínuszban van, 38,0 illetve 40,2 dollár környékén.
Az ISM amerikai beszerzési menedzser index elmaradt a várakozásoktól, szeptemberben 55,4-re esett az augusztusi 56-ról, pedig az elemzők enyhe emelkedéssel számítottak. Igaz, az 50 feletti értékek legalább növekedést jeleznek előre .
Céget vesz a Tesla
Németországban az ATW autóipari beszállító bejelentette, hogy a Tesla veszi át, ezzel megmenekül 210 munkahely. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a céget megpróbálják eladni, hogy elkerüljék a bezárást, de a vevő személye nem volt és ismert. További részleteket péntekre ígértek a németek. (A német autóiparról részletesebben itt írtunk.)
A német tőzsdeindexet egyébkent elsősorban a Bayer részvény húzta le, a cég rossz üzleti kilátásokról számolt be, így 13,1 százalékkal zuhant ma. Ráadásul erre a HSBC és a Citigroup is törölte vételi ajánlását és csökkentette a célárát.
Ismét tőzsdére megy a Playboy
A Playboy című férfimagazint is kiadó Playboy Enterprises nevű cég újra nyilvános társasággá szeretne válni és tőzsdére szeretne menni.
A tranzakció lényege, hogy egyesülnek egy Mountain Crest Acquisition Corp. nevű társasággal, amely azután Playboynak kereszteli át magát és PLBY lesz a ticker-kódja – írta a Bloomberg.com. A részvények vételára 239 millió dollár, a Mountain Crest 142 millió dolláros Playboy-adósságot is átvállal a cég nyilatkozata szerint.
A férfimagazinként, luxuscikkek és luxus színvonalú szórakozási formák forgalmazójaként is ismert társaságnak 180 országban hárommilliárd dollár éves bevétele származik. Jelmondata: Fedezze fel az örömteli életmódot. A Playboyt egyébként 2011-ben vezette ki alapítója a tőzsdéről, korábban már volt nyilvános társaság.
Rossz adatok a magyar gazdaságból
Brutális mértékben, az előző év azonos időszakához képest 1378 milliárd forinttal romlott a kormányzati szektor első féléves hiánya. A csütörtökön reggel publikált Beszerzési Menedzserindex is azt jelzi, hogy a válságból való kilábalás a reméltnél nehezebb lehet – írtuk délelőtt.
„A mostani, második negyedéves kiugró deficit nem jelent meglepetést, a koronavírus-járvány negatív hatásai - többek között a kijárási korlátozások, gyárleállások, boltbezárások, a turizmus és a vendéglátás leállása - miatt, valamint a második negyedévben közel 14 százalékkal visszaeső GDP miatt számítani lehetett rossz adatra” - mondta Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője.
Közzétette jelentését az Opus
A cég erős félévet teljesített, habár a 99 milliárd forintos bevétel csökkenést mutat, az EBITDA közel megduplázódott, és csaknem 18 milliárd forintot tett ki – írta a KBC Equitas. A koronavírus azonban továbbra is nagyfokú bizonytalanságot okoz. Jelenleg a turizmus divízióban érezhető leginkább negatív hatás, ennél a szegmensnél a féléves bevétel a felére esett vissza. Ez azonban a diverzifikált működésnek köszönhetően még kezelhető a cég számára, ennek előnyeit a vezetőség külön kihangsúlyozta.