(Fotó: Eidenpenz József) |
Nem számítottak különösebb mozgásokra az elemzők: az Equilor elemzője, Kovács Bálint az MTI-nek tett nyilatkozatában mondta el, hogy csendes napra számít Budapesten, itt ugyanis nem várhatóak makroadatok vagy vállalati hírek. A BUX csekély növekedéssel, 38 996,76 ponton kezdte a kereskedést. A bluechipek így a tegnapi oldalazást hozzák magukkal ma is, ezt láthattuk a reggeli órákban is: az OTP és a Mol enyhe emelkedésben, míg a Richter és a Magyar Telekom enyhe csökkenéssel indította a szerdát.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
A forint azonban a nyitási oldalazást követően erősödni kezdett, az árfolyam beköszönt a 307-es szint alá, miután Matolcsy György közzétette a Magyar Nemzeti Bank működésére vonatkozó legfrissebb számokat az Országgyűlés előtt. Érdekesség a Budapesti Értéktőzsdén, hogy mától prémium kategóriában kereskedhetnek a befektetők a Masterplast részvényeivel, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Európa csendes, újra csendes
A vegyes kezdés pozitívba fordult Nyugat-Európában, London, Frankfurt és Párizs is csekély emelkedést produkáltak a nap elején, Madridban ugyanakkor a feszültségek miatt továbbra is lefelé görbül a spanyol mutató. Európát sem sok esemény mozgatja majd, most indul a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon, a nagyobb cégek közül szerdán a Reckitt Benckiser és a Carrefour teszi közzé jelentését. Emellett az EKB tagjai tartanak beszédet különböző fórumokon, az elnök, Mario Draghi és Benoît Couré igazgatósági tag lehetnek hatással az euró árfolyamára.
Az amerikai tőzsdei kereskedésre a megkezdett lakóingatlan-építések szeptemberi alakulásáról megjelenő adat, valamint a Fed szubjektív gazdasági helyzetértékelése, az európai idő szerint esti órákban megjelenő Bézs könyv lehet hatással. Az olaj árát az amerikai nyersolajkészletek múlt heti csökkenéséről közzétett adat, valamint az iraki-kurdisztáni olajmezőkön a termelés fennakadásának kockázata emelte meg, így a Brent ára 0,55 százalékkal hordónként 58,20 dollárra, a WTI nyersolajé 0,33 százalékkal 52,05 dollárra emelkedett a nyitásban.
Kína mozgatta Ázsiát
Az európai zárás előtt másfél órával a Tokió 0,30 százalék, Sanghaj 0,19 százalék nyereségben állt, Hongkong viszont 0,07 százalék, Szöul 0,11 százalék veszteséget mutatott. Az ázsiai piacok a kínai kommunista párt egyhetes kongresszusára figyelnek, ahol Hszi Csin-ping elnök megnyitó beszédében egy modern szocialista ország felépítését, a szegénység felszámolását, a stabilitás és a jólét egy új korszakának megteremtését tűzte ki célul, Káncz Csaba jegyzetét a témában itt olvashatod. >>>