Úgy tűnt, hogy az év első tőzsdenapja komoly esést hoz világszerte, de nem így lett: Amerikában a kezdeti mínuszokból a zárásra kis pluszba fordultak az indexek, az elnök szerényen meg is ígérte, hogy januárban emelkedni fognak az árak, a decemberi összeomlás csak egy botlás volt (érdekes helyzet, amikor egy ország vezetője tudni véli, merre mennek az árak, bár mi is ilyen magabiztosak lennénk a jövőbeni ármozgásokat illetően).
Mindazonáltal ma Európa lekonyult, a DAX és a párizsi CAC 40 közel egy százalékos mínuszban vannak. Kétségkívül az Apple figyelmeztetése amerikai esést vetít előre, de úgy tűnik, ettől függetlenül is távoznak a befektetők a részvényekből kontinensünkön, és veszik az államkötvényeket, pedig azok hozama helyenként megint elfogyóban van.
A hazai tőzsde szokásához híven jól tartja magát, a BUX csak 0,3 százalékot gyengül 39 640 pontig, a Mol és az OTP ugyanilyen arányban csökkennek 3086 illetve 11 500 forintig, a Richter és a Telekom alig mozdulnak.
Amerikai 10 éves államkötvény hozama |
A 10 éves amerikai államkötvény hozama 2,63 százalékig csökkent, ez tavaly január óta a legalacsonyabb érték, miközben a tető 3,25 százalék körül volt. Nagy a kötvények iránti kereslet, ugyanakkor a piac a kamatemelési ciklus alacsonyabb szinten való befejezésére számít, mint pár hónapja.
Reggel 1,10 euróig esett az angol font, majd onnan kissé feljebb kapaszkodott. Úgy tűnik, ez lett a kritikus támasz szint, ugyanakkor, ahogy fogy az idő a márciusi brit EU-kilépésig megegyezés nélkül, az árfolyam egyre erősebben teszteli a szintet.
Angol font/euró, 3 év. |
Rövid időre 10 éves mélypontra süllyedt az ausztrál dollár az amerikaival szemben 0,67-ig, majd 0,69-ig korrigált.
Ausztrál dollár/amerikai dollár |