A szünnap után kinyitó német DAX indexnek nem volt sok lemaradása, amit be kellett volna hoznia, 1,1 százalékos emelkedése főleg az autógyártóknak volt köszönhető, de a bankok is emelkedtek. A Deutsche Bank körüli nyilatkozat- és prognózisáradat most a pozitív oldalra billentette a mérleget, a részvény 1,5 százalékkal drágult. A Commerzbank is majdnem ennyivel ment fel, ott felmerült a befektetési banki üzletág értékesítése. A francia index is 1,1, a brit 1,2 százalékkal emelkedett.
Itthon a BUX két százalékkal ment fel, az európai átlag mintegy kétszeresével, miután a JP Morgan az OTP-re és a Richterre is a korábbinál jóval magasabb ajánlást fogalmazott meg. Főleg az OTP-é feltűnő, 9670 forint a célár, a piaci árnál durván magasabb. A bankrészvény 3,2 százalékkal 7498 forintra, a gyógyszergyár papírja 2,5 százalékkal 5830-ra ment fel. A Mol 1,0 százalékkal 17 375-re, a Telekom egy forinttal 450-re drágult.
//privatbankar.hu/reszveny/realis-ertekeles-vagy-manipulacio-ha-elhisszuk-rafazhatunk-298855
A forint sokat erősödött, 306,70 volt az euró, 90 fillérrel több, mint tegnap késő este. A dollár is többet ért az euróhoz, a jenhez és a fonthoz képest egyaránt, valószínűleg azért, mert újabb Fed-vezetők tették le a voksukat a mielőbbi kamatemelés mellett. Az angol font egyébként azóta zuhan, hogy kitűzték a Brexit hivatalos eljárásának megindítási idejét, és „hard Brexitről” kezdtek el beszélni. A brit deviza 31 éves mélyponton van, még mélyebben, mint július elején.
Az USA tőzsdéin kevésbé jó a hangulat, talán az említett kamatemelési várakozások miatt. Az S&P 500 0,2 százalékos mínuszban, a Nasdaq indexe 0,1 százalékos pluszban van. A Netflix tegnap is szépen drágult, ma is enyhe pluszban van 102,70-en, mivel akvizíciós pletykák terjedtek el. Felmentek a bankrészvények, az Apple, inkább felfelé tartanak például a nyersanyagcégek.
Hatalmasat esik az arany, átszakította az 1300 dolláros határt és 1274 dollárnál tart, ami majdnem három százalékos esés. Az ezüst 17,96 dolláron áll, ami 4,6 százalékos zuhanás. Az aranybánya-részvényeket ábrázoló HUI index 7,5 százalékkal zuhant.
Az olaj jól tartja magát, bár az iráni kitermelésről szóló hírek lefelé húzták a nap elején, a kereslet is élénk, ez megtartja. A WTI 0,4 százalékos pluszban van 49,0 dolláron, a Brent 0,6
százalékos emelkedéssel 51,20 körül.