A tőkeemelés a Bonafarm Csoport tagjainál folyamatosan zajló fejlesztési beruházások részbeni finanszírozására szolgál – közölte az Mfor.hu kérdésére a társaság. Csaknem 100 milliárd forintnyi hatékonyságjavító és kapacitásbővítő beruházást tervez a Bonafarm Zrt. tíz éven belül – ezt még tavaly májusban jelentette be Csányi Attila, a Bonfarm vezérigazgatója, aki az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának és a Bonafarm közvetett tulajdonosának, Csányi Sándornak a fia.
A Bonafarm Magyarország egyik meghatározó élelmiszergazdasági vállalatcsoportja, amely stratégiai partnereivel együtt több mint 8600 alkalmazottat foglalkoztat. Árbevétele 2018-ban 266 milliárd forint volt (a 2019-es évről az egyes társaságoknak május 31-éig, míg a vállalatcsoportoknak a konszolidált számaikat szeptember 30-áig kell közzétenniük) a stratégiai partnerek eredményeivel együtt, szemben a 2017-es 202 milliárddal. A 12 milliárdos 2018-as adó-, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (ebitda) tavaly elmaradt a 2017-es 13,4 milliárdostól.
A termeléstől a gyártásig minden tevékenységet felölelnek a Bonafarm Csoport tagjai. A 2009-ben alapított, budapesti székhelyű Bonafarm Zrt. a hozzá tartozó vállalatoknak nyújt menedzsmentszolgáltatásokat.
A Bonafarm Csoport tagjai:
- Pick Szeged Zrt.
- Bóly Zrt.
- Dalmand Zrt.
- Agroprodukt Zrt.
- Fiorács Kft.
- Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft.
- Csányi Pincészet Zrt.
- Sole-Mizo Zrt.
A csoport stratégiai partnere a Hungerit Zrt. és az MCS Vágóhíd Zrt. Utóbbi adja a belföldön levágott sertések majdnem 20 százalékát. A Bonafarm másik jelentős piaci részesedését a Magyarországon felvásárolt nyerstej harmadát feldolgozó Sole-Mizo Zrt. biztosítja.
A csoport 220 hektáros halastó-rendszerében ponty és ragadozóhal tenyésztése folyik, szarvasmarha-állománya meghaladja a 6 ezer állatot, hízósertésből pedig évente közel 530 ezret dolgoznak fel az élelmiszeriparban – olvashatók a társaság tevékenységét jellemző további adatokat a Bonafarm honlapján. Mezőgazdasági cégeik megtermelik az állataik számára szükséges takarmányt, valamint az eladásra szánt haszonnövényeket. A saját előállítású alapanyagokat piacról vásároltokkal kiegészítve hús- és tejtermékeket, valamint bort készítenek.
A csoport többi tagjánál csak jelképes, 10-10 ezer forintos tőkeemelésekre került sor nagyjából a Bonafarméval egy időben, egy társaságot kivéve. A Csányi Pincészet Zrt. – mint arról az Mfor.hu elsőként beszámolt – a jegyzett tőkéjét 1,57 milliárd forinttal, 3,45 milliárdra emelte.