Több adat is borzolta a kedélyeket a tegnapi zárásban, Európában továbbra sincs infláció, augusztusban 0,2 százalékon stagnált a fogyasztói árindex, a maginfláció pedig kis mértékben még csökkent is, 0,8 százalékra. A munkanélküliség 10,1 százalékon stagnált a várt enyhe emelkedéssel szemben, így a főbb indexek is enyhe gyengülésben zártak, ez azonban reggelre megfordult, és 0,5-1 százalék közötti pluszokat is láthattunk a nyitást követően.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Az ADP előzetes munkaerőpiaci közlését követően megállt a dollár erősödése az euróval szemben, a nap elején el is érte az 1,112-es, 200 napos mozgóátlagot, innen táncolt vissza az árfolyam. A forint gyengülése folytatódott nap közben, innen végül 309,5-ig korrigált vissza az árfolyam, ma reggel azonban ismét gyengélkedni kezdett, és a 309,50-es szint felett ingadozott a magyar deviza.
Szárnyal a BÉT
A Budapesti Értéktőzsdén szintén jó a hangulat, a BUX enyhe emelkedésben, 28 033,13 ponton nyitotta a csütörtök reggelt. A tegnapi zárás nem sikerült túl erősen a bluechipek között, ez elsősorban az MSCI átsúlyozásnak volt köszönhető, ezt közölte a KBC Equitas a Privátbankár.hu-val. Ez azonban a reggeli órákra elolvadt, a papírok pedig igyekeznek korrigálni a tegnapi esést, a Magyar Telekom kivételével minden főbb részvény 0,5 százalék feletti pluszokban is járt a csütörtöki nyitásban.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Az elemzők szerint különösen az OTP papírjaira lesz érdemes figyelni, a bankpapír ugyanis a korábbi semlegesről vételi ajánlatot kapott a Cititől, emellett a bankszektor is jól teljesített az utóbbi napokban, ez segítheti a részvények emelkedését.
Pénteken jöhet a hajrá Amerikában
Ahogy arról már tegnap is írtunk a Privátbankár.hu-n, kedvező foglalkoztatottsági adat érkezett a tengerentúlról, az ADP előzetes adatai szerint 177 ezer új munkahelyet sikerült létrehozni augusztusban. Ez alapján a holnap érkező NFP adat is vélhetően jól alakul majd, ettől függ ugyanis, hogy a Fed léphet-e már szeptemberben, vagy továbbra is a kivárás mellett döntenek. A piacok gyengüléssel indították a kereskedést, és bár a nap második felében feléledtek a piacok, még így is enyhe gyengülésben zártak a főbb részvényindexek, ezt közölte az Erste a Privátbankár.hu-val.
Az olajpiacon ugyanakkor három százalék feletti gyengülést hozott a tegnapi amerikai készletadat, eszerint 2,28 millió hordóval nőtt a nyersolaj készlet. A WTI olaj ára így 45 dollár alá csúszott, a Brent a 47 dollár feletti szinteken mozog. Az arany ára 1308 dollárig süllyedt.
Tombol a kínai sárkány
Két éve nem láttunk ekkore emelkedést a kínai feldolgozóiparban, a beszerzési menedzser-index 50,4 pontra emelkedett, ezzel újra növekedő tartományba került a feldolgozóipar. Rontja a képet viszont, hogy a Caixin-index ugyanakkor 50 pontra csökkent a júliusi 50,6 pontról. A japán adatok viszont nem sikerültek fényesen az Erste elemzése szerint, itt az emelkedő személyautó-eladásoknak lehetett örülni. A hongkongi Hang Seng 0,6 százalékkal emelkedett, a Shanghai Composite és a tokiói Nikkei-225 viszont enyhe gyengülésben zárta a kereskedést.