A cégcsoport által 2020. első félévében elért értékesítés nettó árbevétel nagyrészét az ingatlanok bérbeadásából származó bérleti, parkolási és üzemeltetési díjbevételek (együttesen a bevételek közel 70%-át) adták, de jelentős, mintegy 30 százalékos arányt képviselt a tárgyidőszaki árbevételen belül a Harsánylejtő építési telkek és társasházi lakásokértékesítéséből származó bevétel is. 2020. első hat hónapjának értékesítés nettó árbevétele összesen mintegy 2,76 milliárd forintot tett ki, ami közel 4 százalékos növekedést mutat az előző év első félévi árbevétel adatához képest. Az ingatlanhasznosításból származó bevételek növekedése főként az év elején akvirált Városmajor35 Irodaházhoz köthető, ezen túl az év elején érvényesített indexált áremelések is növelték a bevételeket.
Az eredmények javulása szempontjából nagyobb jelentőségű volt, hogy megugrott az egyéb működési bevétel, ezen a soron tavaly 139 milliót realizált a cég, míg idén 1,35 milliárdot. Mint az a beszámolóból kiderült, az egyéb működési bevétel jelentős része egy versegi ingatlan és a kapcsolódó ingóságok értékesítéséből származik, valamint itt jelenik meg az ingatlanok piaci értéknövekedése (243 millió forint) is.
A társaság konszolidált szinten 2020. első félévében mintegy 1 806 millió forint adózás előtti eredményt ért el, amely mintegy 679 millió forinttal (60 százalékkal) haladja meg a 2019. első félévében produkált eredményt.
A kiadási oldalon mind az anyagjellegű, mind a személyi jellegű ráfordításoknál minimális növekedést látható, egy olyan sor volt, ahol jelentős megugrást láthattunk, az egyéb működési ráfordításoknál. A beszámoló magyarázata szerint az egy évvel korábbi 162 millióhoz képest 557 millióra ugró kiadás a magyarázat szerint mintegy 395 millió forintos növekedés főként a Budapest III. kerületi Önkormányzat részére térítés nélkül átadott utak kivezetése és a társaság befektetési célú ingatlanjai esetében elszámolt piaci értékcsökkenés miatt következett be.
A BIF legnagyobb 64,4 százalékos részvényese továbbra is a PIÓ-21 Kft. amelyben a kormányzat kedvenc történésze, Schmidt Mária rendelkezik a legnagyobb üzletrésszel, de tulajdonos benne fia, az LMP vezetője, Ungár Péter is. A családot egyébként a társaság vezetésében nem ők, hanem Ungár Anna (Schmidt Mária lánya) képviseli, ő ugyanis az igazgatóság elnöke. A társaságot vezető grémiumban egyébként ott találjuk napjaink legbefolyásosabb kormánypárti médiavezérét, Vaszily Miklóst is.