Reggel a Nikkei 225 index Japánban emelkedni tudott a gyengülő jen miatt, a dollár/jen átlépte a 110-es határt. Az európai tőzsdéken nem volt túl jó a hangulat, annak ellenére, hogy az euró gyengülése jó az európai exportőröknek. Mario Draghi EKB-elnök azt nyilatkozta, hogy az európai gazdaságnak még szüksége van a jegybanki segítségre, vagyis az európai gazdaság nem megy túlzottan jól. Ebből következik, hogy a kötvényvásárlási program hosszú életű lesz, ami gyengíti az eurót.
Az lenne logikus, hogy erősödő dollárnál és gyengülő eurónál az európai exportőrök jobban, az amerikaiak rosszabbul teljesítsenek, ennek ellenére ma inkább egálban voltak. A DAX index 0,2, a francia CAC 0,5, a brit FTSE 0,3 százalékkal esett. Az USA-ban az S&P 500, a Nasdaq 0,3, a Dow Jones 0,2 százalékos mínuszban van hat óra után.
Itthon a BUX a nap nagy részét pluszban töltötte, 0,6 százalékkal emelkedett és ismét a 30 ezer pontos határ fölé lendült. A Mol 0,9 százalékkal 18 410 forintra, az OTP egy százalékkal 8118-ra drágult. A Richter csak 0,1 százalékkal, de esett 5858-ra, a Telekom ára négy forinttal 481-re mérséklődött.
A forint erős volt, előfordult ugyan 301 felett, majd rövid időre beesett 309 alá is az euró ára, este pedig 309,20 volt. Ez 60 fillérrel alacsonyabb a tegnapinál. A dollár folytatja menetelését a főbb devizákkal szemben, az euró/dollár 1,06 alá csúszott, sokat gyengült a font is.
Az olaj volt bőven mínuszban is a nap folyamán, estére azonban visszaküzdötte magát pár centtel a csütörtöki zárás fölé. Ez 45,60 dolláros WTI-t és 46,70 dolláros Brentet jelent. Kissé esnek a nemesfémek és a réz.
A Volkswagen tovább nyögi a dízelbotrány hatásait, elbocsátásokat jelentett be és visszavágja a beruházásokat. A részvény esése azonban egy százalék alatt maradt. A Deutsche Bank bejelentette, hogy 3,2 milliárd eurót kasszíroz kínai érdekeltsége eladásából, de ez nem befolyásolta túlzottan az árfolyamot. Ma este újabb Fed-vezetők mondanak beszédet.