Jó, sőt időnként nagyon jó volt a hangulat a tőzsdéken, amit a Fed-elnök hétfő esti beszéde alapozhatott meg. Pedig az eléggé diplomatikus volt, de a piaci szereplők azt olvasták ki belőle, hogy egyhamar nem lesz kamatemelés, talán egészen szeptemberig. Az olajár is tovább emelkedett, a WTI 50, a Brent 51 dollár felett volt, ami jó hatással volt az olajtársaságok részvényeire.
Az olajár-emelkedést a gyenge dollárral és a nigériai termeléskiesésekkel magyarázzák. Az európai indexek egy-másfél százalék körüli emelkedést értek el, élen a német DAX 1,6 százalékkal. Az USA tőzsdéi is emelkednek, az S&P 500 0,4, a Nasdaq 0,1 százalékkal. A biotechnológiai szektor viszont esik az USA-ban.
A BUX index az európai átlaghoz hasonló mértékben, 1,1 százalékkal emelkedett, az OTP 1,6 százalékkal pont 7000-re, a Mol 1,2 százalékkal 16 565 forintra ment fel. A Richter egy százalékkal 5702 forintra drágult, a Magyar Telekom viszont egy forinttal olcsóbb lett, 450 forinton zárt.
A forint egyre erősebb, ma már 310,35 forint is volt az euró, este is csak 310,60-ra ment feljebb.
A 10 éves német kötvények hozama történelmi rekordot döntött, este csak 0,052 százalékos hozam mellett forogtak a piacon, a napi minimum azonban 0,046 volt, ami már igazán alig tér el a nullától. A Handelsblatt konjunkturális és politikai kockázatokkal magyarázza ezt, de tény, hogy akkor kezdődött a kötvényhozam-esés, amikor pénteken kijött a rossz amerikai foglalkoztatási adat. A Brexitnek és az EKB kötvényvásárlási programjának is árfelhajtó hatása van – írták.
Az FHB részvényeit felfüggesztették a tőzsdén, mert bejelentésre készül. Az MNB ugyanakkor tiltott piacbefolyásolás miatt büntette meg a bankot.