Közzétette negyedéves jelentését a Mol, ami ugyan jó lett, de a piac még jobbra számított. A hazai olajvállalat egy kiváló cég, de ami a befektetők szempontjából lényeges, hogy nincs benne nagy növekedési potenciál, viszont van stabil nyereség. A cég tehát klasszikus fejőstehén, amely megfelelő osztalékot tud fizetni hosszú távon. Ami az árazást illeti, nem mondható drágának, de különösebben olcsónak sem. Egy stabil, de nem növekvő olajtársaság papírjánál a 10 körüli P/E mutató a jellemző, ez a Molnál a 2016-os és a várható idei eredmény alapján kissé alacsonyabb.
A papír ma 3 százalékot esik 20 200 pontig, ez azonban nem vészes reakció, ha figyelembe vesszük, hogy az elmúlt két évben bő 50 százalékos emelkedésen van túl a részvény. Így egy kiadós profitrealizálás avagy korrekció bőven belefér, és vegyük figyelembe, hogy a Richternél is volt egy hasonló reakció, végül mégsem lett belőle komolyabb esés.
Az OTP is esik másfél százalékot 8600 forintig, viszont ott is elmondhatjuk, hogy különösen az utóbbi időben elképesztő emelkedés zajlott, miközben a papír fundamentálisan már nem olcsó, így egy korrekció teljesen egészségesnek mondható. A BUX így 400 ponttal van lejjebb, 32 465 ponton.
Amerika ismét csúcsra ért, az S&P 500 index 2370 pontra emelkedett, 80-as RSI érték mellett, azaz igen túlvett. A folyamat kezd kissé túlzott jelleget ölteni, így már hasonlít a korábbi tetőzésekre.
S&P 500, erős túlvettség |
Az Apple rejtélye megoldódott: furcsa volt, hogy vég nélkül veszik, és ezt a 90-es RSI érték, a teljesen extrém túlvettség sem gátolta. Nos, amikor Warren Buffett bejelentette, hogy bevásárolt a papírból egy szép csomagot tavaly év végén, sejtettük, hogy idén is folytatja. Így is van, a tavalyi 13 millió részvény után még 120 milliót vett, ez mindent megmagyaráz.
Apple |
Kérdés, hogy vajon a gurunak van-e igaza, és tovább nőhet a világ legnagyobb tőzsdei cége, dacolva minden esetleges időszerű piaci korrekcióval. Kétségtelen, hogy Buffett ritkán téved, kiváncsiak vagyunk, jól döntött-e.