A részvénypiacok a csütörtöki amerikai Hálaadás napi szünnap és a pénteki Fekete Pénteken korábban záró tőzsde miatt nagyon csendesek voltak ma, de az amerikai nyitás hozott egy kis pezsgést. Az USA-ban főleg a fogyasztással kapcsolatos, kiskereskedelmi cégek papírjai emelkedtek, az S&P 500, valamint a Dow Jones ipari átlag 0,3-0,3 százalékkal ment fel. Ezzel mindkét index új történelmi csúcsra érkezett. A Nasdaq 0,2 százalékkal erősödött. (Az USA tőzsdéi magyar idő szerint hétkor zárnak ma.)
Európában nulla körül jártak az indexek a nap nagy részében, este a főbb mutatók 0,1-0,3 százalékos pluszban zártak. A bankok és az olajcégek teljesítettek rosszul és itt is a lakossági fogyasztás, élelmiszerszektor teljesített jól.
A BUX index eléggé alulmúlta az átlagot 0,6 százalékos esésével, ami azt eredményezte, hogy 20 ponttal beesett a 30 ezer pontos lélektani határ alá is. A legjobban a Mol esett 1,3 százalékkal 18 220 forintra, az OTP 0,6 százalékkal 7986-ra ment le. A Richter 0,5 százalékkal 5895-re esett, a Magyar Telekom viszont 0,6 százalékkal 495-re drágult.
A forint viszont jól viselkedett, az előző esti 310,50 körül kezdett az euró, de 309,10-ig is lesüllyedt délután. Az esti 310,10 fillér is erősödést jelent. A dollár ezúttal gyengült egy kicsit, 1,06 fölé ment az euróval szemben és 113-ra esett az árfolyama jenben. A török líra a csütörtöki váratlan kamatemelés ellenére újabb történelmi mélypontra süllyedt.
Az arany 0,4 százalékos mínuszban, az ezüst 0,9 százalékos pluszban van. Az arany ára a Zerohedge.com szerint valószínűleg azért esik mostanában, mert Indiában az import korlátozását tervezik. Az ország az arany egyik legnagyobb felvevője, évi 700 tonnát importált eddig, kiesése nagyon nagy zuhanást okozhatna az aranypiacon. Az indiaiak éppen a nagyobb értékű bankjegyek hirtelen megszüntetésével vannak elfoglalva – egyéb unortodox lépések tehát egyáltalán nem elképzelhetetlenek.
Az olaj ára a nap elején alig változott, de már egyre nagyobb mínuszban jár, 3,1-3,3 százalékos esés után a WTI 46,40, a Brent 47,50 dollár. A zuhanást az válthatta ki, hogy a szaúdiak állítólag taktikát változtattak, és először az OPEC-en belül akarnak megegyezni, mielőtt az OPEC-en kívüli termelőkkel leülnének tárgyalni.