A mai napon az utóbbi időben már oly sokszor lezajlott folyamat játszódott: az ázsiai, majd az európai tőzsdék gyengélkedtek, és a határidős indexek arra utaltak, hogy ez fog történni Amerikában is. Az ottani nyitás után azonban a rögtön megjönnek a vevők, és a mínuszok gyorsan eltűnnek, senkit nem izgat különösebben a Kínával folyó vámháború.
Facebook, új csúcs. Ki emlékszik már az adatkiszivárgási botrányra? |
Legjobban az évek óta felülteljesítő nagy technológiai cégek szerepelnek, közülük új örökös csúcson az Amazon, a Facebook és a Netflix.
Idei csúcsára ért a Tesla is kéthetes meredek emelkedés után, ezen azonban nem lepődünk meg, miután a részvény esetében hatalmas short állomány épült ki, rengetegen voltak meggyőződve arról, hogy a cég nem küzd meg az előtte álló problémákkal, és a részvény összeomlik. Elon Muskot azonban nem olyan fából faragták, hogy megriassza egy autótípus gyártásának felfuttatása. A shortosok bajban vannak, kirázzák őket szépen, ilyenkor aztán bármeddig hajthatják az árat, pontosabban addig, amíg a nagy részük veszteséges pozíciója le nem zárul.
Az amerikai megnyugvás hatására az európai tőzsdéken is mérséklődtek a mínuszok, sőt valamit még a BUX is javított a zárás előtt, de még így is másfél százalékot esett, 35 500 pontig. Az OTP két százalékot gyengült 9760 forintig, a Mol másfél százalékot 2652 forintig, a Richter egy százalékot esett 5280 forintig.
Nem csak részvényeink estek, hanem a kötvények is: a 10 éves állampapír hozama kissé emelkedett 3,54 százalékig, a 3 éves 1,56 százalékig. Ez utóbbi persze egyáltalán nem sok, ebben az esetben teljesen indokolt az áresés, vagyis hozamnövekedés.
Euró/forint Friss árfolyamok >>> |
A forint a mélyben ragadt, 324-en az euróhoz képest. Ez közel van minden idők legalacsonyabb értékéhez, ráadásul akkor is csak 1-2 napig volt gyengébb a mostaninál.