Tegnap pocsék hangulatban voltak a tőzsdék, 2-4 százalékos esést ért el a legtöbb fejlett piaci index. Ma viszont sokkal jobb napra virradtak, miután Donald Trump amerikai elnök este egy újabb vállalkozás-segítő csomagot jelentett be és fogadtatott el a kongresszussal. Ennek mérete 320 helyett 500 milliárd dollár lett. Ezen kívül természetesen mérlegelik a befektetők a vírushíreket. Vannak jelek, hogy a régió gazdasági leállása végéhez közeledik, például Spanyolországban, Olaszországban, Németországban. Olaszország május 4-től, Spanyolország május második felében kezdheti el a szigorú kijárási korlátozások megszüntetését. (Reggeli víruskörképünk itt olvasható.)
Az olajpiac elképesztően alacsony árszintje és turbulenciája ma is tart. Reggel az északi-tengeri Brent húsz százalék körüli mínuszban is volt 16 dolláron, most már csak fele akkora az esés, és 17,5 dollár az ár. A WTI a hajnali enyhe plusz után lefelé indult, most hat százalékos esésben van 10,90 dolláron. Délután az EIA nevű szervezet közzéteszi heti olajkészlet-jelentését.
Az európai tőzsdeindexek és az amerikai határidős mutatók ma másfél százalék körüli pluszt mutatnak. Budapesten a BUX index 1,3 százalékos pluszban van, az OTP 1,0, a Mol 2,2, a Richter 0,2 százalékkal emelkedik. A Telekom 1,1 százalékkal esik. A forint kissé gyengül, 354,30 az euró.
A Netflix és a tigriskirály
Folyik a gyorsjelentési szezon, a Bloomberg a “streaming királyának” nevezte a Netflixet a Tigriskirály (Tiger King, magyarra fordítva Tigrisvilág) című új sorozat nyomán. A társaság rekord létszámú, 15,8 millió fizető ügyfelet szerzett az első negyedévben, ez majdnem kétszerese a Wall Street által várt 8,47 milliónak. A világ minden tájáról jöttek emberek a karantén miatt. A cég részvénye az idén már 34 százalékkal emelkedett, ma további drágulás várható. A tartalomgyártás szüneteltetése ideiglenesen csökkentette a költségeket is.
Jó jelentést publikált a Texas Instruments és a Snap is. Európában jelentett például az Ericsson és a Heineken. Szépen növelte számait a svájci Roche gyógyszeróriás az első negyedévben. A kereskedés kezdete előtt ma az AT&T és a Delta Airlines is jelent.
Indiában és élelmiszerben utazik a Facebook
A Facebook tíz százalékot vásárol a Reliance élelmiszer-kiskereskedelmi konglomerátumban Indiában. Ennek célja, hogy a partnerek digitális fizetési megoldást dolgozzanak ki kisebb élelmiszer-üzletek számára – írta az N-Tv.de. Nemrég kiderült az is, hogy a Facebook csendben tovább dolgozik a Libra nevű digitális fizetési eszközön.