Az egyébként is jó európai tőzsdei klímát tovább javította, amikor délután kijöttek az amerikai foglalkoztatási adatok (Non Farming Payrolls). A vártnál több munkahely jött létre, és a munkanélküliségi ráta is tíz éve, 2007 májusa óta nem látott szintre süllyedt. Ez Európában, még Magyarországon is felfelé mozdította az árfolyamokat, érdekes módon az USA-ban viszont sokkal kisebb a lelkesedés. Nem világos ugyanis, hogyan hat majd ez a kamatemelési pályára.
Száguldott a Mol
A német DAX 0,6, a francia CAC 1,1, a brit FTSE 100 0,7 százalékkal ment fel. Az amerikai S&P 500 és a Nasdaq indexe csak 0,1 százaléknál is kisebb pluszban van, a Dow Jones ipari átlag kissé esik.
Itthon a BUX indexet valamivel egy százalék alatti pluszban érte az amerikai adat, innét fellendült, és 1,8 százalékos pluszban zárt. A Mol 2011 áprilisa óta nem látott szintre emelkedett a gyorsjelentése reggeli közzététele után, ez 2,6 százalékos emelkedést jelent, 21 900-ra. Az OTP 1,5 százalékkal 7935 forintra, a Richter 1,9 százalékkal 6922-re, a Telekom 0,6 százalékkal 489-re ment fel.
Vásárolgat az OTP
A forint erősebb lett, az euró 311,70 volt este, mintegy 50 fillérrel lejjebb a csütörtök estinél. Erősödött a złoty és a cseh korona is, a dollár alig mozgott. „Az OTP újabb felvásárlási célpontokat tűzött ki. A romániai Banca Romaneasca-ra kötelező érvényű felvásárlási ajánlatot tett a magyar bank, míg egy meg nem nevezett szerb bankra pedig nem kötelező érvényűt, nyilatkozta Wolf László vezérigazgató helyettes” a KBC Equitas délutáni hírlevele szerint.
Beindult a Mol-rakéta
A reggel közzétett Mol-eredményekről szóló vélemények igen pozitívak. Az Erste Befektetési szerint erős, a piaci konszenzust meghaladó eredményt ért el az olajcég. A KBC Equitas egyenesen kirobbanó számokról beszél, és továbbra is alulértékeltnek, kedvező vételnek tartja a részvényt. Az Equilor is kiválónak nevezi a jelentést, sőt reggeli hírlevele szerint „Rakétaként indult a Mol az első negyedévben”.
Az amerikai piac rosszabb teljesítményének egyik oka az IBM lehet, amely a jelentése után három százalékkal esik. Az olajcégek viszont jócskán emelkednek, mivel az olaj magához tért a csütörtöki nagy zuhanásból. Bár reggel még tovább esett kissé, ma este egy százalékos pluszban van (majdnem pontosan 46, illetve 49 dollár a WTI és a Brent).
Újabb és újabb szédítő magasságokba emelkedik a bitcoin árfolyama, ma már 1600 dollár felett is volt, majd visszasüllyedt 1500 közelébe. Az ether pedig elérte a 100 dollárt, de visszaesett 91-re.