A hétfői szünnap után Amerika kinyitott, és hol máshol folytatta volna, mint a csúcsokon. Az S&P 500 esetében ez 2186, a Nasdaq esetében 5276 pontot, abszolút csúcsot jelent. A trend töretlen, de mi más is lehetne, amikor az amerikai infláció az ideális 2 százalékos szinten, munkanélküliség lényegében nincs, sőt egyes iparágakban a hazaihoz hasonló drámai munkaerőhiány mutatkozik, az alapkamat mégis kevesebb, mint fél százalék.
Nasdaq Composite, csúcson |
Ázsiában és Európában napok óta nincsenek érdemi mozgások, a piacok szeptember elején ugyan mozgékonyak szoktak lenni, de most egész más a helyzet. Ennek oka vélhetően ugyancsak az évek óta extrémnek nevezhető monetáris politika, a kamatmentesség, amelynek egyelőre nem is látszik a vége.
A hazai börze ugyanakkor érdekességeket tartogat. Az OTP az előző két napban áttörte a 7400 forintos ellenállást, el is jutott 7550 forintig, de ma egy kicsit korrigál, 7500 környékén kötnek rá. A következő időszak nagy kérdése az, hogy stabilizálódik-e a szint fölött, és ha igen, akkor tovább vágtat, vagy olyan lesz, mint a Richter, amely a tavalyi kitörés után ugyan folyamatosan csúcsközelben van, de nem szállt az égbe, ahogy ilyenkor gyakran történik. Igaz, hogy a jelenlegi helyzetben az a nagyjából 15 százalék, amivel a kitörési szint felett van, önmagában szép eredmény. A Richter ma egyébként emelkedik: 0,6 százalékkal van feljebb, 5830 forinton.
A Norbi Update papírjára ma ismét kötöttek, még ha nem is nagy mennyiségre, de 151 forintos árfolyamon, ami a mindenkori legmélyebb szint, és a felvásárlási ajánlati árnak is lényegében csak a harmada. Bánhatja, aki nem élt az ajánlattal.
Arany, 3 nap |
A forint továbbra sem mozdul, eurónként 310 körül olyan, mintha rögzített árfolyama lenne. Nagyot emelkedett viszont az arany, 1330-ról 1335 dollárig.