6p

Tényleg itt a repülőrajt, jön a gazdasági áttörés?
Mi vár a magyar vállalkozásokra? Mit okoz az árrésstop?

Online Klasszis Klub élőben Oszkó Péterrel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. április 8. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az európai tőzsdék stagnálnak, de a BUX ismét esik, pedig már a harmadik erős gyorsjelentés érkezett, ezúttal a Richtertől. Elon Musk megszavaztatta híveit arról, adjon-e el részvényeket és ezzel fizessen-e adót. Az ether újabb csúcsot állított be, a bitcoin sincs tőle távol, az egész kriptodeviza-piac összértéke egyre nagyobb és nagyobb.

A múlt hét végi újabb rekordok után ma csendesen indul a hét, az európai indexek közül a német 0,1 százalékos mínuszban, a francia és a brit ugyanekkora pluszban áll. Az amerikai határidős indexek is bizonytalanok, hasonlóan nulla körül járnak.

A héten fontos inflációs adatok érkeznek az USA-ból, számos jegybanki vezető fog beszélni, és folytatódik a gyorsjelentési szezon is. Jerome Powell, a Fed elnöke például ma délután lép fel. Az EKB vezető közgazdásza, Philip Lane pedig egy hétvégi lapinterjúban azt bizonygatta, hogy az infláció megugrása az Eurózónában csak átmeneti, jövőre csökkenni fog a pénzromlás.

Itthon a BUX index a pénteki alulteljesítés után ma is esik, de kisebb mértékben, fél százalékkal. A Mol 1,1, az OTP 0,4, a gyorsjelentése után a Richter 0,2, a Telekom pedig 0,3 százalékkal süllyed. Nyertes szinte nincs is.

Árfolyam

Fizetőeszközünk gyengül, az euró 360 forint, 1,1 forinttal drágult a péntek esti állapothoz képest. Az olaj egy-másfél százalékos pluszban van.

Jobban húz majd a Richter, mint az OTP-Mol páros?

Végy a pletykára (vagy az előrejelzésekre), adj a hírre – ez a régi mondás látszik beigazolódni az OTP és a Mol pénteki teljesítménye alapján is. Mindkét cég robusztus eredményekről számolt be aznap, a Mol kifejezetten pozitív meglepetéseket okozott, mégis esik azóta az árfolyamuk.

Nem aggasztó az OTP-részvény helyzete, mind fundamentálisan, mind technikai szemmel stabil a papír, csak idő kérdés, hogy a 19 000 forintos ellenállás mikor válik végre támasszá írta reggel a Random Capital.

Ma reggel pedig a várakozásokon felüli gyorsjelentést tett közzé a Richter is. Amint Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a TrendFM-nek elmondta, a bevételsoron a konszenzushoz képest csak minimálisan teljesített túl. Az adózott eredmény terén azonban sokkal jobban, 17 százalékkal haladta meg az elemzői átlagot. Éves alapon egyébként az eredmény 69 százalékkal nőtt, de ez jórészt a pénzügyi eredménynek, a forint gyengülésének köszönhető.

Richter-gyárban (forrás: Richter, Youtube)
Richter-gyárban (forrás: Richter, Youtube)

9000, majd 10 000 forintos Richter?

Pozitívnak tartja a Richter jelentését a KBC Equitas is.

A gyorsjelentés után továbbra is a 9000 forintos szintet érdemes figyelni, ami idén rendre megakasztotta a nagyobb meneteléseket. Néhány napja is itt akadt el a Vraylarral kapcsolatos pozitív hírek után, ezért a 9000-9300 forintnál lévő ellenállásokat kellene átvinnie a papírnak ahhoz, hogy nagyobb felértékelődés vegye kezdetét.

Ezt követően a 10 000 forintos lélektani szint lehet majd fontos, de ehhez már “egy erős fogadtatásra, egy kedvező előrejelzésre is szükség lenne” – teszik hozzá.

(A jelentésről részletesebben lásd az Mfor.hu oldalán.)

Elon Muskot hívei adófizetésre kötelezik

A Tesla vezére és nagytulajdonosa, Elon Musk a Twitteren indított egy szavazást arról, hogy eladja-e részvényeinek tíz százalékát. A világ messze leggazdagabb emberévé vált menedzser így árfolyamnyereség-adót fog fizetni, amit egyébként nem kellene mindaddig, amíg nem értékesíti a papírokat.

Elon Musk szavazása a Twitteren
Elon Musk szavazása a Twitteren

Bért, prémiumot vagy egyéb juttatást sem kap, így enélkül az eladás nélkül szinte semmi adót sem fizetne. A milliárdos ezzel megy elébe azoknak a vádaknak, hogy nem járul hozzá a közterhekhez, és legálisan ugyan, de elkerüli az adófizetést.

21 milliárd dollárnyi Tesla-részvény jön a piacra

A szavazók mintegy 58 százaléka az eladás mellett tette le voksát, így az minden bizonnyal meg fog történni – Musk ugyanis előre megígérte, hogy aláveti magát a tömeg akaratának. A részvény a tőzsdén kívüli kereskedésben hét százalékkal esik ma, 1222 dollárról 1133 dollárra.

A Tesla öt éves árfolyamgrafikonja (Tradingview.com)
A Tesla öt éves árfolyamgrafikonja (Tradingview.com)

A “tömeg” egyébként ez esetben több mint három és fél millió twitteres szavazatot jelent. Az így eladandó részvénycsomag értékét 21 milliárd dollárra teszik, így nyilván nem egyik napról a másikra fog megtörténni. Az ütemezésről egyelőre nincs információ, a csúcsmenedzserek eladásainál egyébként is számos szabályt kell betartani – emlékeztet rá a német N-Tv.de.

Mások szerint egyébként nem pusztán jótékonysági akcióról van szó. A részvényeladás a készülő, a szupergazdagok fokozottabb megadóztatásáról szóló tervekre adott reakció.

Hajszálnyira van az újabb rekordtól a bitcoin

Már szombaton és vasárnap viszonylag élénknek tűnt a kriptodevizák piaca, a szabadidejükben tőzsdéző “hétvégi kisbefektetők” a jelek szerint inkább vettek, mint eladtak. Ma reggelre pedig egyértelműen kitört a bitcoin a szűk sávból, ahol mintegy három hete mozgott, és elérte a 66 ezer forintot is. (Az eddigi rekord 66 900 körül van.)

A teljes piac kapitalizációja egyébként nap mint nap új csúcsra ér, ma 2850 milliárd dollár (vagyis 2,85 billió).

A teljes kriptodeviza-piaci kapitalizáció (forrás: Coinmarketcap.com)
A teljes kriptodeviza-piaci kapitalizáció (forrás: Coinmarketcap.com)

Új csúcson az ether, a solana

A bitcoin súlya egyébként egyre kisebb a kriptodeviza-piacon (jelenleg 43,4 százalék), miután az alternatív kriptodevizák egy része rendszeresen felülteljesítő. A második számú kriptodeviza, az ether (ETH) ma reggel 4762 dolláron állított fel új rekordot (mintegy 120 dollárral a múlt heti felett), a solana (SOL) pedig vasárnap 260 dolláron.

Ezzel átrendeződés történt az élmezőnyben, a solana a negyedik számú kriptodevizává lépett elő a piaci összérték (kapitalizáció) szempontjából, megelőzve a cardano-t (ADA). (A harmadik egy ideje a Binance coin.)

Nyereséges a Waberer’s

A Waberer’s is gyorsjelentést publikált péntek este, 7,9 százalékkal nőtt az árbevétele egy év alatt, ám 1,4 százalékkal csökkent az előző negyedévhez képest. Ez elsősorban szezonális okokkal magyarázható a KBC Equitas szerint. Tavaly még veszteséget könyvelhetett el a társaság, míg az idei harmadik negyedévben már 3,3 millió eurós adózott nyereséget tett közzé.

Még két napig tart az AutoWallis intézményi jegyzése – emlékeztetett rá a társaság.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 22200 21980 23870 -6,76% 0 0 42 912 214 130 HUF 2025-04-04 17:13:07
MOL 2912 2902 3028 -3,13% 0 0 2 838 011 838 HUF 2025-04-04 17:07:34
MTELEKOM 1508 1392 1560 -2,08% 0 0 3 604 122 824 HUF 2025-04-04 17:10:20
RICHTER 10060 9705 10420 -3,45% 0 0 5 239 693 175 HUF 2025-04-04 17:13:34
OPUS 505 501 545 -7,34% 0 0 263 179 845 HUF 2025-04-04 17:05:11
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Ez csúnya volt: Trump jobbegyenese a forintot is padlóra küldte
Privátbankár.hu | 2025. április 4. 19:16
Az amerikai elnök által elindított vámháború és az ezzel járó piaci bizonytalanság megtette hatását: a forint mintegy kéthónapos mélypontra zuhant az euróval szemben.  
Részvény / Deviza / Áru Köszönjük, Donald! Nehéz kőként zuhant a pesti tőzsde pénteken
Privátbankár.hu | 2025. április 4. 18:31
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 4196,68 pontos, 4,81 százalékos csökkenéssel, 83 028,96 ponton zárta a pénteket. Minden vezető részvény gyengült az előző napi záráshoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Intenzív forintgyengülés indult, jön a nagy világgazdasági válság?
Eidenpenz József | 2025. április 4. 12:34
Donald Trump elnök vámmeglepetései miatt komolyabb világgazdasági válság kitörésétől tart számos elemző, ezt tükrözik a tőzsdeindexek is, amelyek újabb ijesztő zuhanást produkálnak. Itthon az OTP a nagy vesztes, meg a forint, az sem vigasz, hogy a lengyel zloty is lefelé tart. Ráadásul már februárról is brutális hazai adat érkezett.
Részvény / Deviza / Áru Szakad a forint már a dollárral szemben is, Varga Mihályék is nyomás alá kerülhetnek
Privátbankár.hu | 2025. április 4. 11:14
Kamatvágásokat vár a piac, de akkor mi lesz az inflációval? A magyar jegybanknak is lépnie kell? A tőzsdék után a forint is ütést kapott a vámháborúban.
Részvény / Deviza / Áru Egyik szemünk sír, a másik nevet, ha a forintra nézünk pénteken
Privátbankár.hu | 2025. április 4. 07:33
A devizapiacon sem csitulnak a vámháború keltette hullámok.
Részvény / Deviza / Áru Egy nap alatt elfüstöltek 2,4 billió dollárt Trump vámjai az amerikai tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. április 4. 07:16
A Covid-járvány kitörése óta nem volt ekkora veszteség a New York-i tőzsdén egy nap alatt.
Részvény / Deviza / Áru A dollárral igen, de az euróval nem bírt el a forint
Privátbankár.hu | 2025. április 3. 19:51
A magyar fizetőeszköz is jócskán megérezte az amerikai elnök által bejelentett új vámintézkedéseket.
Részvény / Deviza / Áru A pesti tőzsde is megérezte Trump brutális vámjait
Privátbankár.hu | 2025. április 3. 19:11
A vezető részvények közül egyedül a Richter részvényei nem csökkentek csütörtökön. 
Részvény / Deviza / Áru Rekordméretű osztalékot fizetne az OTP
Privátbankár.hu | 2025. április 3. 13:09
Korábban nem fizetett akkora osztalékot az OTP, mint amekkorára most készülhet.
Részvény / Deviza / Áru Trump szétverte a dollárt – és lehet, hogy a forintot is
Eidenpenz József | 2025. április 3. 12:28
Nagy zuhanással nyithatnak ma az amerikai tőzsdék Donald Trump vámháborús meglepetései miatt, az európai tőzsdék is szakadnak, a forint keresi az irányt, csapkod. Pedig Trump bejelentései negatív hatással vannak a hazai gazdaság növekedési potenciáljára is, így indokolt lehet a forint gyengülése. Egyre több a dollármilliárdos, köztük 16 kriptómilliárdos is van.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG