Míg tegnap elsősorban a rossz gyorsjelentések érkezésével magyarázták az európai tőzsdék gyengülését, ma a pozitív eredményekre vezetik vissza az emelkedést. A Stoxx 600 európai index vállalataitól 67,5 százalékos nyereségzuhanást várnak az elmúlt negyedévre, míg egy héttel korábban csak 58,3 százalék volt ez az érték a Refinitiv adatai szerint – írta a Reuters. Az eredményvárakozások tehát meglehetősen alacsonyak.
A német, francia és brit index egyaránt 0,8 százalék körüli pluszban van, az amerikai határidős indexek is szerény emelkedést jeleznek előre. Varsóban egy százalék, Budapesten 0,8 százalék az index emelkedése. Az OTP és a Richter fél százalék körüli, a Mol 2,3 százalékos, a Telekom egy százalékos pluszban van. A Duna House ötéves stratégiai tervet fogadott el, a 2024-es évre 17,8 milliárd forint árbevételt tervez. A részvény 11,5 százalékos pluszban van.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Európáé a jövő?
A forint kis mértékben gyengült, 346,1 az euró ára. A dollár is tovább süllyedt, az euró/dollár 1,18 fölé került. Abban az esetben, ha a befektetők átrendezik portfóliójukat, és az amerikai részvényekből európai részvényekbe viszik a pénzüket, 1,25 is lehet a keresztárfolyam az ING Bank szerint. A legtöbb intézményi befektető ugyanis még mindig Amerikát súlyozza felül Európával szemben, pedig általános a meggyőződés, hogy az európai gazdasági teljesítmény a közeljövőben felülmúlhatja az USA növekedését.
Folytatja menetelését az arany és az ezüst, a sárga fém 1,3 százalékos emelkedéssel 2035 dollárra, az ezüst két százalékkal 26,6-ra ment fel a határidős piacon. Az új történelmi csúcsot azonban az arany 2043,4 dolláron állította be unciánként. Az API tegnapi jelentése szerint 8,6 millió hordóval csökkentek az amerikai kőolajkészletek, folytatódott a készletek leépülése. Az olaj ennek nyomán egy százalékos pluszban van.
Kis magyar gyorsjelentési dömping
Ma, szerdán este a Magyar Telekom jelent. Az OTP és a Mol augusztus 7-én, pénteken hajnalban teszi közzé negyedéves gyorsjelentését. Az Erste Befektetési Zrt. szerint nyomás alá kerülhetett az OTP bevétele.
Bár a masszív céltartalékképzés az első negyedévben a negatív tartományba taszította az OTP eredményét, a második negyedévben ismét szilárd profitot termelhetett a bank. 70,2 milliárd forintos profit előrejelzésünk azonban még így is nagy visszaesést jelent a tavalyi 105,4 milliárdos adózott eredményhez képest. A gyengébb gazdasági aktivitás nyomás alá helyezte az OTP bevételi sorait – írták.
A Molról azt gondolják, hogy a második negyedév gyenge, de nem katasztrofális.
Ahogy az várható volt, a koronavírus-járvány hatásai miatt gyenge lesz a második negyedév, de nem lesz katasztrofális. A Mol pozitív működési és nettó eredményt érhet el, 117 milliárd forint tisztított EBITDA-t várunk CCS alapon a negyedévben. A kutatás-termelés eredményét meghatározza az alacsony olajár. A finomítói marzs 2,7 dollár/hordóra esett az előző negyedév 6,3 dolláros értékéről. A petrolkémiai marzsok viszont valamelyest javultak. A helyzet javul a harmadik negyedévben – tették hozzá.
Repülők és autók a középpontban
Óriási ugrás, apokaliptikusról simán csak szörnyűre váltott a fapados légitársaságok kihasználtsága – írtuk délelőtt. A befektetők azonban alighanem optimistábbak lettek a jövővel kapcsolatban, mert a tőzsdén a Lufthansa 6,4, a Ryanair és a Wizzair 3-3,5 százalékos pluszban van. A TUI német utazási iroda is öt százalékkal ugrik.
Felpattanhatnak az autógyártók a KBC Equitas hírlevele szerint.
Az előzetes adatok szerint júliusban Kínában 14,9 százalékkal bővült az autópiac tavalyhoz képest, ez pedig egy nagyon pozitív jel a járvány utáni kilábalással kapcsolatban. Az európai autógyártók részvényei jól is teljesítettek (kedden), a Renault pedig kiemelkedett 5 százalékos növekedéssel.
Ma a Stoxx 600 Automobiles & Parts index szintén 2,4 százalékos pluszban van. Jól teljesítenek a bankok és az olajipar is. A BMW és a Ferrari viszont kilóg a sorból, mínuszban vannak a papírok. A várakozásoknál nagyobb lett ugyanis a BMW vesztesége a gyorsjelentése szerint.
Tévé, videojáték, műhús kell nekik
A gyorsjelentés-dömpingben a pozitív oldalon áll a Disney, amelytől gyakorlatilag nem vártak profitot az elemzők, de a televízió-nézőknek és a streaming-szolgáltatásoknak köszönhetően mégis szép nyereséget ért el. Nagyon jó eredményt tett közzé az Activision Blizzard videójáték-gyártó, de az előrejelzése már nem volt annyira kedvező.
A Beyond Meat jelentése állítólag hozta a várakozásokat, ennek ellenére nyolc százalékos mínuszban van a részvény. De lehet, hogy csak azért, mert a jelentés előtt már nagyon felment. Európában csökkentette az idei évre vonatkozó profitvárakozásait a Commerzbank. Nem változtat az idei éves előrejelzésén a Vonovia német ingatlan cég, ami a válságban jó hírnek hangzik.