Nem eszik olyan forrón a kását, megpróbálják lebeszélni Trumpot, kulcsfontosságú republikánusok is ellenzik a vámokat – ehhez hasonló hírekkel volt tele a sajtó ma. A Donald Trump által bejelentett acél– és alumíniumvámok ügye, amikre az EU már konkrét válaszlépéseket helyezett kilátásba, korántsem tűnik lefutottnak.
Ez némileg megnyugtatta ma a befektetőket, a kereskedés az európai tőzsdéken a nap nagy részében jelentős pluszban folyt. Az amerikai piacok azonban elég bizonytalankodva nyitottak, és az európai hangulat is elromlott a végére. Az EuroStoxx 50 index nullában zárt, a német DAX 0,2 százalékos, a francia CAC nulla emelkedést tudott felmutatni. Az olasz tőzsde a tegnapi választási esés után viszont megnyugodott, és 1,6 százalékkal emelkedett ma a MIB index.
Az USA főbb indexei a kezdeti kis emelkedés után lejjebb mentek, este hat után az S&P 500 index nullán áll, a Nasdaq indexe 0,3 százalékos pluszban, a Dow Jones 0,5 százalékos mínuszban.
Robbant a Richter, a Mol
A hazai BUX index 2,4 százalékkal száguldott, ezzel alighanem a legjobb volt Európában, kissé meghaladta a 38 ezer pontot is. A lengyel, cseh, román mutató csak fél százalék körüli emelkedést mutatott. Persze volt mit behozni a korábbi napokból, például a Richternek, amely most 4,8 százalékkal robbant, 5875 forintra ért. Pedig új bejelentés nem érkezett.
Az OTP 1,4 százalékkal 11 220-ra, a Mol 3,8 százalékkal 2876-ra emelkedett, a telekom három forinttal ment feljebb. A Mészáros-papírok, a Konzum, Appeninn, Opus 7-8 százalékkal zuhantak ma is.
Duplaalj a gyógyszercégnél
A forint viszont nagyot erősödött, 1,2 forinttal lejjebb, 313,0 forintra esett az euró bankközi ára. Kisebb mértékben a lengyel zloty és a cseh korona is erősödött. A dollár fél százalékkal gyengült ma.
Az Erste befektetési hétfő délutáni írása szerint a Richternél egy duplaalj-formáció alakult ki, ami egy markánsabb emelkedést vetíthet előre. Az 5500 forintos szint támaszt nyújthat az emelkedésnek. A brókercég a második eladói hullámot nagyrészt indokolatlannak tartja, “hiszen a vállalat cash flow áramlását nem érinti, ráadásul a piaci szereplők már korábban kiárazták az Esmya értékét meglátásunk szerint” – írják.
Magas osztalék a Nyomdánál
Rekordévről számolt be az Állami Nyomda a KBC Equitas szerint, az egész évet tekintve 5 százalékkal emelkedett az árbevétel, jórészt az export miatt. A tárgyévi eredmény 5 százalékot erősödött az évben és 1,132 milliárd forint lett, az egy részvényre jutó eredmény 79 forint. A társaság ismét kifizeti az egészet részvényeseinek, ami a tegnapi árfolyamon 5,6 százalékos osztalékhozamot jelentene.
Rosszkedvűek a németek
Nagyot ugrott ma az arany árfolyama, 1,3 százalékkal 1337 dollárra, az ezüst 2,5 százalékkal ment fel. A dollár gyengülése és a kötvényhozamok csökkenése egyaránt szerepet játszhatott ebben. Az olaj inkább stagnált, a heti készletadatokra várnak.
A német Handelsblatt 3000 befektető közreműködésével készült, rendszeres körkérdéséből azt a következtetést vonja le, hogy két nagyobb kiárusítási hullám után a DAX-befektetők hangulata a padlón van. A “szentiment” olyan mélységbe érkezett, amely után rendszerint trendforduló szokott következni, tehát inkább emelkedés várható.
Ripple-pletyka és cáfolat
A főbb kriptodevizák gyengélkednek, a bitcoin hat százalékos mínuszban 10 800 körül, az ether négy százalékot esett, 820 dollár. A ripple-piacon megint felröppent a pletyka, hogy a Coinbase és a GDAX felveszi a kínálatába, ezért először 16 százalékot ugrott, mintegy 1,05 dollárig. Majd a cég kiadott egy nyilatkozatot, hogy jelenleg nem vesz fel semmi újat, erre visszazuhant, most 13 százalékos mínuszban van, 91 centen.