6p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Miközben életbe lépett az üzemanyagár-plafon a kutakon, az olaj lefelé csorog a világpiacon, amire számos oka van. A forint gyenge, 367 volt az euró, mindenki a holnapi MNB-ülésre vár. Elon Musk önti a Tesla-részvényeket a piacra, a bitcoin pedig megint felfelé tart.

A szép pénteki amerikai részvénypiaci emelkedés után ma Európában csak csekély pluszok láthatók. A német index 0,1, a francia 0,3 százalékkal megy fel, Londonban minimális esés van. Nagyobbat a varsói index javít, 0,8 százalékkal.

Kínából a vártnál valamivel jobb makroadatok érkeztek (ipari termelésről, kiskereskedelemről), ráadásul a kínai és az amerikai elnök ma este tárgyal majd egymással.

Itthon a BUX index 0,4 százalékkal megy fel, a Mol két százalékot visszanyer abból, amit az utóbbi pár napban veszített. Az OTP viszont 0,2, a Richter 0,4 százalékkal süllyed. A Telekom stagnál, a nap egyik nyertese a gyorsjelentése után az Alteo, plusz 4,8 százalékkal. Az olaj ára egy százalékkal süllyed.

Árfolyamok és grafikonok

A plafonon az euró/forint, mit lép az MNB?

A mindenkori csúcsától csak kevesebb mint három forintra van az euró ára ma, az MNB holnapi kamatdöntése előtt, 367 forint körül.

  • Az ülés meghatározó lesz, az előző havi 15 bázispontos emeléshez képest ismét 30 bázispontos emelést vár az elemzői konszenzus írja a KBC Equitas.
  • Kezd a túladott zónába érni a hazai fizetőeszköz, így jó eséllyel érkezhet némi korrekció véli az Equilor Befektetési Zrt.
  • A gyengülő forint különösen izgalmassá teszi a holnapi ülést. Van olyan elemző is, aki a pedál majdnem tövig nyomását vizionálja kommentálta az Erste Befektetési Zrt. A konszenzus 30 bázispontos emelés, de például a Morgan Stanley 75 bázispontos, az HSBC 70 bázispontos lépésre számít.

Euró/forint, öt év (Tradingview.com)
Euró/forint, öt év (Tradingview.com)

Elon Musk nagyon adja a Teslát

A Tesla tulajdonos-vezérigazgatója, Elon Musk, miután egy hete megszavaztatta a Twitter-felhasználókat, adjon-e el részvénycsomagjából, közel hétmilliárd dollárért adott el papírokat. Ebből kettőmilliárd péntekre jutott. Az Equilor Befektetési Zrt. szerint

a világ leggazdagabb embere még több részvényétől válhat meg saját cégében, miután Bernie Sanders demokrata szenátor a leggazdagabbakat még keményebben adóztatná. Több mint hétmilliárd dollárért értékesített Tesla részvényeket, hogy eleget tudjon tenni adófizetési kötelezettségeinek, amelynek hatására 15 százalékot ereszkedett a részvény.

Más források hozzáteszik, hogy jövő augusztusban lejár a futamideje egy hatalmas menedzsment-opciónak, amelynek során Musk rengeteg új Tesla-részvényt jegyezhet nagyon olcsón. Ennek a kifizetéséhez is dollármilliárdokra lesz azonban szüksége, így az eladás előbb-utóbb mindenképpen várható volt.

A Tesla részvényárfolyama és a Nasdaq 100 technológiai index (egy év, Tradingview.com)
A Tesla részvényárfolyama és a Nasdaq 100 technológiai index (egy év, Tradingview.com)

A benzinár-korlát tartósan velünk marad?

Zsiday Viktor alapkezelő szerint a benzinár-maximalizálás egyenes út a hiánygazdasághoz. Ráadásul ez várhatóan nem csak három hónapra szól, hanem kampányeszköz, és marad a választásig – szemlézte az Mfor.hu. Erre utal az is, hogy “a kormány a rezsicsökkentés részévé tette az üzemanyagok árának 480 forinton történő befagyasztását”, és “megvédi a rezsicsökkentés vívmányát”. Lásd:

Ezért esik az olaj a “benzinársapka” első napján

Miközben Magyarországon életbe lépett az üzemanyagárak hatósági korlátozása, esik az olaj a világpiacon, miután nő a nyomás Joe Biden elnökön, hogy dobja piacra a stratégiai olajkészletek egy részét.

Az Equilor hírlevele szerint az emelkedő benzinárak és az emiatt is szárnyaló infláció nagyban hozzájárul Biden népszerűségének csökkenéséhez. Az amerikaiak fele az elnököt okolja ezért.

Fogynak a bevethető lehetőségek az amerikai kormány számára az infláció kezelésére, vagy hozzányúlnak a stratégiai olajkészletekhez, vagy kamatot emel a Fed, vagy feloldják az Iránnal szembeni szankciókat. Érthető, hogy jó szívvel egyik mellett sem tud igazán kiállni az elnök. Biden álláspontja egyelőre továbbra sem világos a kérdésben írja a brókercég.

Miközben a világ olajkereslete nagyon közel van a koronavírus-járvány kirobbanása előtti szinthez, az OPEC+ legutóbbi ülésén visszautasította Biden kérését, hogy gyorsabban állítsa vissza az olajtermelését. November 29-én Bécsben tárgyalnak tovább Iránnal, de ennek kimenetele továbbra is kétséges.

Nő az amerikai olajtermelés

Az olajár-esés másik oka lehet, hogy a Baker Hughes cég adatai szerint az USA-ban működő olajkutak száma hattal 556-ra emelkedett a múlt héten, ami 2020 áprilisa óta a legmagasabb érték. Ez az adat a tapasztalatok alapján magasabb amerikai kitermelést vetít előre.

Jót jelentett az Alteo

Az Alteo fennállásának legjobb eredményszámait produkálta az év első kilenc hónapjában, megnégyszerezve konszolidált nettó profitját, 4,9 milliárd forintra - közölte a társaság. 

A rekordnegyedév elsősorban az újgenerációs energetikai cég stratégiájának és fejlesztéseinek egyik kulcsterületéhez, a rendkívül sikeres időszakot záró Szabályozási Központhoz köthető, de emellett a megújuló energetikai és energiakereskedelmi üzletágak is kiválóan teljesítettek.

Ismét 66 ezer felett a bitcoin

A hétvégén csendesen sávozott a bitcoin nagyjából 63-65 ezer dollár között, ma azonban 2-3 százalékkal emelkedve elérte a 66 ezret. Az ether  is három százalékkal megy, kicsivel 4700 dollár fölé.

Forint és bitcoin (E. J.)
Forint és bitcoin (E. J.)

Az amerikai tőzsdefelügyelet pénteken ismét elutasított egy bitcoin-ETF kibocsátási kérelmet, ami rossz hír. Elindult viszont a Bitcoin-rendszer “Taproot” nevű várva várt frissítése, továbbfejlesztése. Amelyhez a későbbiekben nagy reményeket fűznek, amikor a fejlesztők erre építve új alkalmazásokat hoznak létre.

Merre száll a Lufthansa, a WizzAir, az Airbus?

A Lufthansa visszafizette az összes állami kölcsönt, amit kapott, bár erre számítani lehetett, hiszen ez volt a terv, és a tőke összegyűjtéséhez már korábban hozzá kellett fognia.

A WizzAir bejelentette, hogy további 102 Airbus-repülőgépet vásárol. Ám az európai relülőgép-gyártó ennél több, összesen 255 darabos megrendelést kapott egy Dubai-ban rendezett kiállításon. Ebben a Wizzair említett tételén kívül például az Emirates légitársaság vásárlása is benne van.

A Lufthansa 2,1, az Airbus 1,9, a WizzAir 0,2 százalékos pluszban van ma délelőtt. Emelkedik még a Shell és a Heineken is, miután jó híreket tettek közzé.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 20970 20640 21000 +0,82% 20960 20970 5 439 166 530 HUF 2024-11-15 15:07:40
MOL 2658 2642 2672 -0,45% 2656 2658 398 526 290 HUF 2024-11-15 15:08:39
MTELEKOM 1200 1194 1216 -0,17% 1198 1200 353 438 712 HUF 2024-11-15 14:57:43
RICHTER 10730 10660 10830 -0,46% 10730 10750 1 135 250 820 HUF 2024-11-15 15:07:52
OPUS 519 519 524 0,00% 518 520 24 223 470 HUF 2024-11-15 15:06:41
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az MNB kezében a forint kulcsa, Magyarországra jön a Revolut kriptotőzsdéje
Eidenpenz József | 2024. november 15. 12:33
A nagyobb európai tőzsdék indexei tartják magukat, de a kisebbek esnek, és Amerikában is rossz hangulat várható. A BUX-ot az OTP Bank tartja meg, amely már 20 900 forint felett is járt. A forint stabil, kérdés, mi lesz a dollárral és mit lép kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A kriptovaluta-piac mérete beérte Franciaország GDP-jét, hozzánk is jön a Revolut kriptotőzsdéje.
Részvény / Deviza / Áru Tovább püfölik a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 15. 07:28
A péntek reggel sem indul jól.
Részvény / Deviza / Áru Már 21 ezer az OTP, 1500 forint felett lesz a Telekom?
Eidenpenz József | 2024. november 14. 12:26
Átlépte a 21 ezer forintot is az OTP ára, a jó gyorsjelentése után a Telekom részvénye viszont süllyed. Mesebeli árakon forgott a bitcoin, razziáztak a kriptós fogadóiroda vezetőjénél. Az európai tőzsdeindexek emelkednek, de nagy különbségek vannak az egyes országok között. Csendesen gyengül a forint, drágul a gáz.
Részvény / Deviza / Áru A forint enerváltan, de mégiscsak felébredt csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2024. november 14. 07:44
A forint árfolyama csak lehheletnyit változott csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Gőzerővel terjeszkedik a Waberer’s
Eidenpenz József | 2024. november 13. 18:44
A Waberer’s International Nyrt. gyorsjelentése szerint mintegy tíz százalékos csoportszintű bevételnövekedést ért el. Erről és stratégiai projektjeik helyzetéről, a 2024 éves kilátásokról beszélt a cég vezetése, szó volt a holding tervezett szervezeti átalakításáról, illetve a Magyar Posta Biztosítók akvizíciójának státuszáról is.
Részvény / Deviza / Áru Még egy-két ilyen nap, és újra 400 alá mehetne forintárfolyam
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 18:27
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Szerdára időzítette meglepetését a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 157,06 pontos, 0,2 százalékos emelkedéssel 77 123,76 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A dollár elintézheti a forintot, a kisbefektetők kriptót vesznek?
Eidenpenz József | 2024. november 13. 12:35
Az európai tőzsdék stagnálnak, a piacok kivárnak a nagyon fontos amerikai inflációs adat előtt. Szétvált a magyar részvények mezőnye a héten, az OTP a húzópapír. A forintra kifejezetten rosszul hat a dollár erősödése, válságot jósol a Graphisoft Park. Kiszálltak az aranyból a brókerek, a kisbefektetők tömegesen jelenhetnek meg a kriptovaluta-piacon.
Részvény / Deviza / Áru Valaki állítsa meg a forintot!
Privátbankár.hu | 2024. november 12. 18:14
Ez sem a magyar fizetőeszköz napja volt.
Részvény / Deviza / Áru Történelmi csúcson zárt az OTP
Privátbankár.hu | 2024. november 12. 17:59
Szembement a magyar tőzsde a nyugat-európai indexekkel. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG