A délelőtti langyosabb európai hangulatra délután szép emelkedés következett, az Amerikai Egyesült Államokban ismét megdőlt a Nasdaq történelmi rekordja. Az S&P 500 0,8, a Nasdaq 100 index 1,8, a Dow Jones ipari átlag viszont mindössze 0,1 százaékkal emelkedik. A német DAX egy százalékkal, francia társa, a CAC 30 pedig 0,8 százalékkal ment fel. Európában jó hír volt a francia fogyasztói bizalom javulása.
Nagyon gyengül a forint
Itthon a BUX index 0,9 százalékkal ment fel, ami megfelel az európai átlagnak. A húzópapír a Richter 2,1 százalékos emelkedéssel, miközben az OTP 0,7, a Mol 0,8 százalékkal lett drágább. A Magyar Telekom 1,5 százalékkal süllyedt, az Opus pedig 0,8 százalékkal került kevesebbe.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
A forint a tegnapi, inkább forintgyengítőnek tartott jegybanki ülés után némi késleltetéssel mintha gyengülő pályára állna. Az euró árfolyama estére 355,9 forintra ment fel, ez 3,3 forinttal több, mint a kedd esti érték. Ismét megindult az arany és az ezüst, az olaj viszont csak szolidan, 1-2 ezrelékkel drágul. Viszont a fekete arany kapaszkodása már napok óta tart.
Vírusálló papírokat keresnek
A Reuters magyarázata szerint a technológiai részvényeket az viszi fel hogy a befektetők olyan részvényeket keresnek, amelyek járvány idején is virágzanak. Ráadásul jó eredményekről számolt be a Salesforce és a HP (HPQ). Megemlítik, hogy az MSCI Worls világindex is történelmi csúcson van.
A piacok holnaptól arra figyelnek majd, hogy a Fed elnöke, Jerome Powell milyen üzeneteket küld majd a kétnapos virtuális jegybanki találkozóról. A jó hírek közé tartozott még, hogy a Moderna cég kísérleti Covid-19 oltóanyaga hasonló immunválaszt váltott ki idősebb személyek szervezetében, mint amilyet a fiataloknál kimutattak.
Folytatódik a felpattanás két kulcságazatban?
Miközben a gyakran emlegetett Dow Jones Ipari index szenved, a Dow Jones Automobiles & Parts (autók és alkatrészek) index mindenkori legmagasabb értékét érte el ma. Aminek a magyarázata, hogy folytatódik a felpattanás az amerikai iparban.
A tartós cikkek rendelésállománya az USA-ban júliusban 11,2 százalékkal nőtt hó/hó alapon az előzetes adatok szerint, ami érdemben felülmúlta a 4,8 százalékos konszenzust. A vártnál jobb számok főként az autórendeléseknek voltak köszönhetők. Ezzel harmadik egymást követő hónapja látható növekedés az adatsorban, ami mindenképpen pozitívum, még akkor is, ha egyelőre a tavalyi év szintje alatt vagyunk – írta az Erste Befektetési Zrt.
Újra izgalmas a helyzet az olajpiacon is a KBC Equitas szerint.
Hónapok óta tartó oldalazás és lassú emelkedés után ismét izgalmassá váltak a grafikonok. Az olajárak az utóbbi napokban emelkedésnek indultak, emögött a koronajárvány megfékezésével kapcsolatos hírek, az amerikai-kínai enyhülés, a gyengülő dollár és a hurrikánfenyegetés is állhat. Mostani növekedésével a Brent január óta első ízben törte át időlegesen a 200 napos mozgóátlagot, és öt hónapos csúcsot is döntött – írta a brókercég.