6p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Nem tud elszakadni a hazai fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama a 400-as szinttől. A vezető hazai részvényeknek azonban eddig jó napjuk van, a külföldi börzékhez hasonlóan a pozitív tartományban tartózkodnak. A kriptoeszközök is felfelé vették az irányt, s az olaj is drágul. Csupán az arany esik, ahogy az a kedvező nemzetközi hangulatban lenni szokott.

Csütörtökön folytatódott a pozitív korrekció az amerikai tőzsdéken. Az S&P 500 index 0,95, a Dow Jones 0,64, míg a technológiai részvényeket tömörítő Nasdaq Composite 1,62 százalékkal került feljebb.

„A Wall Street legnagyobb bankjai sikerrel vették a Fed éves stressztesztjét. Mindegyik amerikai nagybank kellően válságállónak tűnik a Fed éves stressztesztje alapján, így megnyílik a lehetőség az osztalékfizetések előtt. A tesztforgatókönyvben feltételezett emelkedő munkanélküliség, összezuhanó ingatlanpiac, és tőzsdei zuhanás esetére is rendelkezik elegendő tőkévei a vizsgált több mint 30 nagybank mindegyike. A kereskedési tevékenység piaci sokktűrő képességét is vizsgálták a legnagyobb szereplőknél, mint a JPMorgan Chase & Co., a Morgan Stanley, és a Goldman Sachs: egytől-egyig fennakadások nélkül tudnák kezelni a válsághelyzetet” – számolt be az Equilor Befektetési Zrt. a ma reggeli hírlevelében.

A tengerentúli jó hangulat átragadt a pénteken kinyitott börzékre is. Ázsiában a legjobban, több mint 2 százalékkal a hongkongi index erősödött, a tokiói 1,2, a sanghaji közel 0,9 százalékkal került feljebb. Európában a francia CAC vitte a prímet, fél 12 körül 1,6 százalékos pluszban állt, a londoni FTSE 1,2 százalékosban, míg a frankfurti DAX 0,6 százalékot szedett magára.

Ezúttal a BUX-index sem lógott ki a sorból, 1,12 százalékkal került feljebb. Az értékét alapvetően befolyásoló blue chipek kivétel nélkül drágultak, a Mol 1,6, a Richter 1,5, az OTP Bank 0,9, a Magyar Telekom 0,45 százalékkal.

A forint viszont továbbra is hozza az utóbbi hónapokban megszokott rossz formáját.  A tegnapi kereskedésben rövid idő alatt 4-5 forinttal drágult az euró, miután a Magyar Nemzeti Bank közzétette, hogy a 7,25 százalékos egyhetes betéti kamatát nem emeli tovább (egy hete vitte fel azt 50 bázisponttal). 

A hazai fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama ma ismét 400 forint fölé került, fél 10-kor már a 402-es szintet ostromolta, s bár később enyhén korrigált, így is a lélektani határ felett maradt.

A forint helyzete azért is ad aggodalomra okot, mert az euró amúgy csütörtökön gyengült a többi vezető devizával szemben. Ezt a Magyar Bankholdingnál a csalódást keltő legutóbbi német és francia PMI-adatoknak tudták be, amelyek 

„megerősítették, hogy az eurózóna gazdasága nehezen kap újra erőre, ami abba az irányba mozdítja a piaci szereplőket, hogy csökkentsék az Európai Központi Bank (EKB) jelentős kamatemeléseivel kapcsolatos várakozásokat – 161 bázispontra csökkent az idén év végéig várt kumulált kamatemelés –, mivel nem biztos, hogy a makrogazdaság állapota lehetővé teszi azt”.

A nagyobb mértékű kamatemelési várakozások lejtőre tették a nemesfémeket, az arany folytatta az immár másfél hete tartó gyengülését és már az 1800-as szint közelébe esett, míg az ezüst jegyzése benézett 21 dollár alá.

Az EKB-val kapcsolatos hír, hogy a Bloombergnek név nélkül nyilatkozó, a jegybankhoz közel álló személyek szerint az uniós jegybank még nem aktiválta a PEPP-program finomhangolását, mely segítségével az eurózóna kötvénypiacain kialakuló eladási hullámokat kívánják tompítani – hívta fel a figyelmet az Equilor Befektetési Zrt. A késlekedés könnyen azt eredményezheti, hogy a folyamatok kicsúsznak a jegybank kezei közül. 

Az EKB szóvivője a Bloomberg megkeresésére nem kívánt nyilatkozni az ügyben. Christine Lagarde a hét elején biztosította az európai törvényhozókat, hogy módosításokat hajtanak végre a programban, nem vállalt kötelezettséget arra vonatkozóan, hogy mikor kezdik a folyamatot. Az EKB egy erősebb válságkezelő eszköz kidolgozását is megkezdte, mely a július 21-i ülésre készülhet el, konkrét részletek egyelőre nem ismertek. Az olasz 10 éves kötvényhozam visszakorrigált a 4,2 százalékos szintről, jelenleg 3,53 százalék, míg a görög hozam 4,65 százalékról 3,8 százalékra jött vissza.

Árfolyamok és grafikonok

Japánt is elérte a világ jó részét idestova egy éve sújtó infláció hullám. A fogyasztói árak májusban éves bázison 2,5 százalékkal nőttek, míg a maginfláció 2,1 százalékos volt. Az ok itt is a globális nyersanyagárak emelkedése, bár az árnyomás még így is jóval alacsonyabb a távol-keleti szigetországban, mint a többi fejlett gazdaságban. S a Bank of Japan is átmenetinek tartja az infláció emelkedését, ezért azon az állásponton van, hogy mindaddig fenn fogja tartani az ultralaza monetáris politikát, amíg nem lát keresleti oldali nyomást, melyet a dinamikusabb bérnövekedésnek is alá kell támasztania.

Ami a többi befektetési eszközt illeti, a kriptovaluták is masszív nyereségben vannak, a Bitcoin árfolyama például 1,3 százalékkal ment feljebb, 21 ezer dollár fölé, az Ethereum pedig még nála is jobban drágult, 3,3 százalékkal, 1156 dollárra.

A kínálattal kapcsolatos bizonytalanságok és a kereslet csökkenése miatti félelmek az olaj árát is megugrasztották. Mindkét fő fajta 0,8 százalékkal drágult, mely következtében az észak-amerikai könnyűolaj, a WTI 105, míg az északi-tengeri Brent közel 111 dolláron cserélt gazdát.

Nem tud erősödni a forint. Fotó: Privátbankár
Nem tud erősödni a forint. Fotó: Privátbankár

Több érdekes tőzsdei céghírre is bukkantunk, ezekből szemezgettünk.

A FedEx vegyes első negyedéves eredményekről számolt be a tegnapi tőzsdezárás után, az egy részvényre jutó nyeresége 6,87 dollár lett, amely minimálisan haladta meg az előzetes várakozásokat, míg az árbevétele kismértékben alulmúlta azt. Menedzsmentje ennek ellenére rendkívül optimista, a pénzügyi év egészében az eredmény jelentős emelkedését várja.

A Deustche Bank csökkentette a Wizz Airre vonatkozó célárát, 29-ről 23,5 fontra, de továbbra is tartásra ajánlja a részvényeket. Jelenleg 34 font felett alakul a konszenzusos célár, amely jelentős, közel 73 százalékos felértékelődési potenciált jelent a tegnapi záróárhoz képest, az elmúlt hetekben pedig jelentősen elszakadt a céláraktól az árfolyam – emlékeztet a KBC Equitas.

Mely brókercég az ANY Biztonsági Nyomdáról is mondott véleményt. Eszerint a cég hamar ledolgozta a koronavírus okozta visszaesést, így tavaly már rekordokat döntött a védettségi igazolványok gyártásának köszönhetően. Idén is jó formában maradhat a Nyomda, kedvezőek a kilátások, a veszélyhelyzet alatt lejárt okmányok tömeges megújítása jelentős bevételt generálhat a cégnek. A következő években is szép osztalékhozamokra számíthatnak a befektetők, emiatt a KBC a korábbi fair értékbecslését 1635 forintra emelte (a papírok most 1580 forint körül cserélnek gazdát).

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21000 20640 21050 +0,96% 0 0 10 207 199 780 HUF 2024-11-15 17:11:54
MOL 2642 2632 2672 -1,05% 0 0 920 835 202 HUF 2024-11-15 17:07:30
MTELEKOM 1188 1188 1216 -1,16% 0 0 499 642 242 HUF 2024-11-15 17:05:16
RICHTER 10700 10660 10830 -0,74% 0 0 2 207 302 850 HUF 2024-11-15 17:05:24
OPUS 523 517 526 +0,77% 0 0 102 396 113 HUF 2024-11-15 17:05:11
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szomorú lesz, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Privátbankár.hu | 2024. november 15. 19:31
Gyengült a forint pénteken a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Csak az OTP zárta jól a hetet
Privátbankár.hu | 2024. november 15. 19:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 4,8 pontos, 0,01 százalékos emelkedéssel, 77 771,12 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Az MNB kezében a forint kulcsa, Magyarországra jön a Revolut kriptotőzsdéje
Eidenpenz József | 2024. november 15. 12:33
A nagyobb európai tőzsdék indexei tartják magukat, de a kisebbek esnek, és Amerikában is rossz hangulat várható. A BUX-ot az OTP Bank tartja meg, amely már 20 900 forint felett is járt. A forint stabil, kérdés, mi lesz a dollárral és mit lép kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A kriptovaluta-piac mérete beérte Franciaország GDP-jét, hozzánk is jön a Revolut kriptotőzsdéje.
Részvény / Deviza / Áru Tovább püfölik a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 15. 07:28
A péntek reggel sem indul jól.
Részvény / Deviza / Áru Már 21 ezer az OTP, 1500 forint felett lesz a Telekom?
Eidenpenz József | 2024. november 14. 12:26
Átlépte a 21 ezer forintot is az OTP ára, a jó gyorsjelentése után a Telekom részvénye viszont süllyed. Mesebeli árakon forgott a bitcoin, razziáztak a kriptós fogadóiroda vezetőjénél. Az európai tőzsdeindexek emelkednek, de nagy különbségek vannak az egyes országok között. Csendesen gyengül a forint, drágul a gáz.
Részvény / Deviza / Áru A forint enerváltan, de mégiscsak felébredt csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2024. november 14. 07:44
A forint árfolyama csak lehheletnyit változott csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Gőzerővel terjeszkedik a Waberer’s
Eidenpenz József | 2024. november 13. 18:44
A Waberer’s International Nyrt. gyorsjelentése szerint mintegy tíz százalékos csoportszintű bevételnövekedést ért el. Erről és stratégiai projektjeik helyzetéről, a 2024 éves kilátásokról beszélt a cég vezetése, szó volt a holding tervezett szervezeti átalakításáról, illetve a Magyar Posta Biztosítók akvizíciójának státuszáról is.
Részvény / Deviza / Áru Még egy-két ilyen nap, és újra 400 alá mehetne forintárfolyam
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 18:27
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Szerdára időzítette meglepetését a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 157,06 pontos, 0,2 százalékos emelkedéssel 77 123,76 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A dollár elintézheti a forintot, a kisbefektetők kriptót vesznek?
Eidenpenz József | 2024. november 13. 12:35
Az európai tőzsdék stagnálnak, a piacok kivárnak a nagyon fontos amerikai inflációs adat előtt. Szétvált a magyar részvények mezőnye a héten, az OTP a húzópapír. A forintra kifejezetten rosszul hat a dollár erősödése, válságot jósol a Graphisoft Park. Kiszálltak az aranyból a brókerek, a kisbefektetők tömegesen jelenhetnek meg a kriptovaluta-piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG