Tegnap Európában teljes kétségbeesés lett úrrá a piacokon, és Amerika is mélyen nyitott, bár már jelzett valamit, hogy az európai 3 százalékokkal szemben az amerikai indexek csak 1 százalék körüli esést mutatnak. Azonban így is letörte az S&P 500 a 200 napos mozgóátlagot, a Nasdaq pedig visszaesett 5000 pont alá.
A kereskedés közepe felé aztán, ahogy az amerikaiak befejezték az ebédet, megjelentek a vevők, de még az is lehet, hogy csak a robotok, amelyeket beindítottak kezelőik, hogy húzzák vissza az indexeket a kritikus szintek fölé. Így is lett: zárásra sikerült a letörést meghiúsítani és ezzel a lehetséges trendfordulót elhalasztani.
Feltehetőleg ez is volt a cél: kis forgalmú nyári napokon az alapok rászánnak egy kis pénzt, hogy a technikai kép ne mutasson rosszul. A charton ez egy hosszú kanóc, egy leszúrás formájában mutatkozik:
S&P 500, idén. |
Végül az S&P 500 a 2052 pontos mélypont után 2089-en zárt, a Nasdaq pedig a 4950-es mélypont után 5040-en. Itt sokkal mélyebben van a 200 napos átlag, azt nem is érintette az index időtlen idők óta. Ennek az az oka, hogy a Nasdaq sokkal meredekebben emelkedett az elmúlt években, így a 200 napos nem győz utána loholni az indexnek.
Nasdaq Composite, idén |
Ázsiában aztán újabb okot találtak az örömre: a jüan ma nemhogy nem esett a dollárhoz képest, de egyenesen még erősödni is tudott. Nosza, megörültek erre az ázsiai piacok: 1 százalék körüli pluszok alakultak ki. Egyedül a bangkoki piac esett egy nagyobbat: 1 százalék fölötti mínuszban zárt.
Európában is tart a jüan-öröm: Frankfurt 1,3 százalékkal van feljebb, míg Párizs 1,7 százalékot erősödik. A hazai börze is virul: a BUX 1 százalékot erősödik, a főbb húzópapírok az OTP és a Mol. A forint alig mozdult tegnap este óta: 311 az euróhoz képest.
Friss árfolyamok >>> |
Erőre kapott az euró: az európai közös valuta 1 egységéért már 1,11 dollárt adnak. Ebben szerepe lehet a görög válság megoldódásának, de akár a jüan árfolyama körül kialakult mizériának is: mindenesetre visszatért az euró iránti bizalom.
Az olaj egy kicsit tudott korrigálni a mélypontokról: a WTI 43,7 dollár, a Brent pedig visszakapaszkodott 50 fölé. Az arany a 45 dolláros rali után most egy kicsit korrigált, de a hatalmas nyerőböl csak 7 dollárt adott vissza, most 1118-on kereskednek vele.