Nem nyerték vissza a nyugalmukat a tőzsdék a tegnapi nagy zakó után, bár a hajnali kínai adat megállította az erős turbulenciát. Az HSBC által kezelt kínai feldolgozóipari beszerzési menedzser index váratlanul 5 havi csúcsra ugrott, 49,5 pontra, közelebb kerülve ezzel a növekedést mutató 50 pontos határhoz. Amennyiben ez a trend folytatódna, az azt jelenthetné, hogy a kínai gazdaságban elérték céljukat a központi intézkedések és a jegybank kamat, illetve céltartalék csökkentési lépései és megállt, vagy legalábbis lelassult a gazdaság hanyatlása.
Az adat a reggeli órákban megállította az indexek csökkenését, az euró is visszakapaszkodott a dollárral szembeni 1,21-es szint fölé. Délutánra azonban, a New York-i kereskedés idejére megint erősödni kezdett a dollár és a kockázatkerülés.
A kőolaj árának az esése is megállt, ugyanakkor az amerikai WTI könnyűolajfajta nem tudott visszakapaszkodni 89 dollár fölé.
Az európai kereskedés közeledtével az arany ára is visszatért az 1583 dolláros szint fölé. A nemesfém ára egyre szűkebb sávban ingadozik. A lassulástól való félelem viaskodik ezen a piacon az újabb pénznyomdába vetett hittel, ami magasan tartja az árfolyamot.A Wall Streeten a nyitás után mínuszban vannak a vezető indexek, a befektetőket visszafogják az Európából érkező hírek, annak ellenére, hogy a gyorsjelentési szezon egész jó számokkal kényezteti a részvényeseket. Érkezett makroadat is az amerikai lakáspiacról. Eszerint a lakásárak májusban 0,8 százalékkal emelkedtek áprilishoz képest, amikor is 0,7 százalékos volt a havi emelkedés a korrigált adatok szerint. 2011 májusához képest 3,7 százalékos volt az átlagos drágulás, viszont az index még így is 17 százalékkal van a 2007-ben mért mindenkori csúcsa alatt.
A forint piacán nem volt különösebb mozgás, a spanyol és olasz hozamok újbóli emelkedése és a kamatdöntési várakozás feszültségében az euró 289 forint fölött is járt, ugyanakkor az európai piaczárás közeledtével, illetve a kamatdöntés után kissé visszaerősödött az árfolyam. A tárgyalások első körét záró IMF/EU delegáció tagjai ma találkoztak Orbán Viktorral és az esti órákban Simor András jegybankelnök vendégei lesznek, de ezúttal a magyar fejlemények nem igazán mozgatták az árfolyamot, inkább a megállapodás hiánya élezi az amúgy is feszült helyzetet a forint és a magyar eszközök piacán.