Továbbra is erős aggodalmak övezik az euróövezet jövőjét, miután a görög politikai bizonytalanságban egyre valószínűbb, hogy az ország csődbe megy és elveszíti az eurót, ami eddig példa nélküli lenne a térség történetében. A kötvénypiacok továbbra is feszültek, az euró kisebb ugrásokkal gyengül a dollárral szemben, a devizapáros 1,30 alatt maradt.
Az elmúlt napok erős turbulenciája letarolta a nyersanyagpiacokat, az arany mélyen 1600 dollár alá esett, a júniusi határidős jegyzés 1584 dollár lett, 20 dolláros napon belüli zuhanás után. Az amerikai WTI könnyűolaj pedig 96 dollár körül mozog. Itt a háttérben összejött az összes árcsökkentő hír, mint az erős dollár, a lassuló gazdaságok és az általános bizalmatlanság.
Az európai tőzsdék hangulata többnyire negatív, a spanyol tőzsde kiemelkedően rosszul teljesít, itt egyértelműen a bankszektort övező félelmek állnak a háttérben, miután több hetes tagadás után kiderült, hogy a spanyol bankoknak tényleg tőkeinjekció kell a válság miatt. A vállalati hírek ugyanakkor továbbra is kedvezőek többségükben. Így az, hogy az egyik legnagyobb brit kereskedelmi lánc, a Sainsbury javította az egész éves eredményét, amivel ráadásul felülmúlta a várakozásokat. Közben jelentősen drágultak a dán sörgyártó Carlsberg részvényei is, miután a világ negyedik legnagyobb főzdéje váratlanul felfelé módosította az idei évre szóló várakozásait.
A magyar piac viszonylag nyugodt, sem a tőzsdén, sem a forint piacán nincs érdemi mozgás, az eurót továbbra is 288 forint körül jegyzik.