Az aranypiac.hu tájékoztatása szerint az arany esetében az elmúlt hét egészét tekintve szinte egy helyben toporgás volt jellemző, mégis technikailag egyre izgalmasabb terepre manőverezte be magát a kurzus. Az 1 660 dollárnál húzódó technikai ellenállás továbbra is nehéz diónak bizonyul, és egyelőre feltörhetetlen. A 200-napos mozgóátlag feletti megkapaszkodás viszont az emelkedő trend megerősítésének a jele. A beszűkült sávban ténfergő aranyár a piacokat befolyásoló hírek vonzásában és taszításában vár egy döntő löketre a holtpontról való drasztikus elmozduláshoz.
Miután a Standard & Poor's az eurózóna demokratikus többségét leminősítette meglepően jó eredménnyel zárult a múlt heti csütörtöki francia és spanyol kötvény-kibocsátás, és még az euró is enyhén erősödni volt képes. Szintúgy javult a hangulat a részvénypiacokon és a nyersanyagoknál, ilyen környezetben a kötvényeknél emelkedő hozamszintek, a piacokról pedig a tőkekivonás számít a megszokott forgatókönyvnek.
Látva a problémák sokaságát, a megszokottól való eltérés könnyen átmenetinek bizonyulhat, Görögország ugyanis egyre menthetetlenebbül sodródik az államcsőd irányába, miután a görög kormány és a magánszektorbeli hitelezők nem tudnak megállapodni az államadósság részleges elengedéséről. Normál körülmények között ijesztő lenne a héten Nagy-Britanniában napvilágot látott friss inflációs adat, ahol a pénzromlás 4,2 százalékos mértéke messze meghaladja a célként kitűzött 2 százalékot, de az előző havi 4,8 százalékhoz illetve a szeptemberben mért 5,2 százalékhoz képest ez most javulásként is értelmezhető.
Makro-elemzők egyidejűleg arra számítanak, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed hamarosan újabb akár 1 billió dolláros likviditási programot (QE3) is hirdethet, mivel a jelzálogpiaci válság negatív hatásai változatlanul érzékelhetőek. Amennyiben a pénzmennyiség növelésével kapcsolatos spekulációk beteljesülnének, úgy arra az arany, az ezüst, a részvény és a nyersanyag árfolyamok minden kétséget kizáróan gyors emelkedéssel válaszolnának.

