Politikai bizonytalanságról szóló hírek mozgatják a régiós devizákat a térségben, a forint piacán ugyanakkor továbbra sincsen érdemi elmozdulás. A devizák kissé gyengültek, miután csökkentek a lengyel növekedésre vonatkozó jóslatok, illetve erősödik a politikai bizonytalanság Romániában, valamint Csehországban is bizalmi szavazás lesz Petr Necas kormánya ellen. Kétségek övezik a magyarországi IMF-tárgyalás várható eredményeit is. Lengyelországban, amit általában kiemelkedő teljesítményűnek tartanak a piacok, a múlt héten kiderült, hogy a várakozásoknál háromszor magasabb volt a folyó fizetési mérleg hiánya. A Reuters elemzői levele emlékezetet a Magyarországon kezdődő IMF-tárgyalásokra, ami az elemzők szerint akár nagyon hosszú ideig is elhúzódhat. A várakozások szerint a sikeres tárgyalás tovább erősítheti a forintot.
A nemzetközi piacokon a magyarhoz hasonlóan nagyon alacsony maradt a forgalom, a befektetők a Fed elnökének holnapi kongresszusi meghallgatását várják. Ben Bernanke várhatóan továbbra sem fog elhamarkodottan beszélni a lehetséges újabb monetáris lazításról, ugyanakkor elejthet olyan utalást, ami a következő napokban reményt adhat az újabb pénznyomdában bízóknak. A reggeli órákban az euró visszaerősödött a dollárral szemben a múlt heti nagy zakó után, azonban a lendület délutánra elfogyott, ismét 1,22 alatt van az EUR/USD árfolyam. Az euró ugyanakkor hirtelen felszúrt, amikor gyenge kiskereskedelmi adatok jöttek az Egyesült Államokból.
Az Egyesült Államokban folytatódott a gyorsjelentések közzététele a második negyedévről. Eddig a várakozásoknak nagyjából megfelelő számsorok jöttek, ráadásul a bankszektor szokatlanul erősnek mutatkozik. Ez derült ki a Citigroup mai jelentéséből, ahogy korábban a Wells Fargo és a J.P. Morgan is kedvező számokat közölt. Az európai részvénypiacok vegyesen mozognak, elsősorban a bányaipar részvényei vezetik a lejtmenetet. Ennek hátterében főleg a kínai lassulás áll. Kína múlt héten közölte, hogy a hatodik negyedévben is csökkent a gazdasága a második negyedben. Ez újabb eladói hullámot generált a nyersanyagpiacokon a kereslet várható folyamatos visszaesése miatt.