1p
A lélektanilag és technikailag fontos 1,30-as szint alá esett az euró a dollárral szemben kora délután. Az európai közös pénz napok óta erős nyomás alatt van az európai válság miatt. A kegyelemdöfést Angela Merkel tegnapi bejelentése, és a mai újabb botrányos olasz kötvényaukció adta meg. További esés jöhet.

Több, mint egy éves mélypontra esett az euró már az ázsiai kereskedésben a dollárral szemben, miután Angela Merkel német kancellár tegnap ellenezte az ESM európai mentőalap feltőkésítését. Az esés akkora volt este, hogy valószínűleg több fontos ellenállási szint is elesett a devizapárban, ami automatikusan további euróeladásokat generált.

 

A mentőalapokkal való bűvészkedés egyelőre nem vezetett eredményre, a piaci szereplők nagy része csak a vitát látja körülöttük, ugyanakkor működni még nem igazán láttuk azokat. A nagy kérdés továbbra is, hogy ki mennyi pénzt, és milyen intézményen keresztül ad a perifériás euróövezeti országok megsegítésére. A most legvalószínűbb forgatókönyv szerint az európai válság megoldásában az IMF játssza majd a főszerepet, ugyanis ebben a szervezetben bízik meg az államok többsége. Korábban Kína, Oroszország, Brazília már közölték, hogyha adnak pénzt Európának, azt a Valutaalapon keresztül adják majd.

 

A legtöbb elemző szerint ugyanakkor most már minden perc hatalmas károkat okoz amíg nem születik határozott megoldás az euróövezeti válságban. Az elmúlt hetek főszereplői, a nemzetközi hitelminősítők szinte naponta adnak ki leminősítéseket, vagy arra figyelmeztető kilátás rontásokat. A hitelminősítők, és elemzőházak egyre nagyobb eséllyel árazzák az euróövezet szétesését.

Tovább gyengítette ma az eurót az is, hogy kemény vita kezdődött Németországban arról, hogy a Bundesbank milyen feltételekkel teljesíti a múlt heti EU-csúcson eldöntött követelményt arra vonatkozóan, hogy a központi bankok 200 milliárd eurót dobjanak össze az IMF-nek a segélyalapjába. A német jegybank komoly feltételekhez kötné a támogatást, amelyek teljesítésére nincs sok garancia, miután éppen a fiskális fegyelem hiánya vezetett a kialakult krízishez. Nem tett jót az eurónak az sem, hogy az olasz állampapírok ma euróövezeti rekordhozammal keltek el, ez pedig tovább növeli az esélyét annak, hogy Olaszország előbb utóbb képtelen lesz magát a piacról finanszírozni.

A Privátbankár piaci forrásból úgy tudja, hogy az elmúlt hetekben egyértelműen túlsúlyba kerültek az euró-short pozíciók a dollárral szemben. Az elemzők többsége további – akár erős – eurózuhanást vár, többen belátható időn belül nem zárják ki a két deviza paritását sem.

Friss árfolyamokat itt talál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG