15:40
Kisebb erősödéssel nyitottak a New York-i tőzsdemutatók. A Wall Street 0,5 százalék körüli pluszban áll. Egyelőre megállt az euró zuhanása, az EUR/USD 1,3260 körül mozog. A kőolaj ára visszakapaszkodott 96 dollár fölé, az aranyat 1685 dolláron jegyzik.
A délutáni hangulatjavulás az amerikai "Fekete Pénteknek" köszönhető. Bár egyelőre nincsenek adatok arról, hogy mekkora lesz a következő hetekben az amerikai kiskereskedelmi forgalom, maga a várakozás segíti a kereskedést.
Idehaza egyelőre megállt a forint szakadása, az eurót 314,30 forinton jegyzik. A BÉT viszont alaposan rajtavesztett a leminősítésen, a BUX 3,7 százalékos vesztesége nagyrészt az 5,6 százalékkal zuhanó OTP-nek, és a 4 százalékkal eső Mol-nak köszönhető. A bankpapírok piacán továbbra is nagy a forgalom, idáig meghaladta a 12 milliárd forintot.
14:26
Délután korrigált a forint árfolyama, mely délelőtt megközelítette történelmi mélypontját. A forint 314,15-ig "erősödött" az euróval szemben, valójában arról van szó, hogy a közös európai valuta mélyrepülésbe kezdett, a dollárral szemben 10 havi mélypontját is elérte, jelenleg az EUR/USD 1,3231-nél van.
9:49
Legutóbb a görög és olasz fejlemények miatti bizonytalanságban és a leminősítéssel kapcsolatos piaci pletykáknak köszönhetően dőlt meg a forint negatív rekordja az euróval szemben, november 14-én 317,85 forinton is jegyezték a közös európai valutát a bankközi devizapiacon.
A leminősítés után a forint árfolyama azonnal gyengült, a vélhetően illikvid kereskedésben a 316-os szint körül mozgott az árfolyam. Jelenleg 317,2 forintot adnak egy euróért, vagyis a hazai fizetőeszközt a Moody's döntése ismét újabb történelmi mélységbe lökheti.
A dollár forintárfolyama is rég látott mélységben, a zöld hasú jegyzése már 238 forint felett jár, míg a svájci frank araszol a 260-as szint felé, már 258,1 forintnál jár a jegyzés, holott tegnap délután még "csak" 253 körül ingadozott az árfolyam.