Ha ez sem jár sikerrel, akkor a Pénzügyi Békéltető Testülethez - mondta Balogh László, a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára.
A Pénzügyi Békéltető Testület ingyenes bíróságon kívüli vitarendezési eljárást biztosít, ha a hibák beazonosíthatóak, azokat gyorsan, egészen biztosan, korrigálják majd - fűzte hozzá. Ha ott sem kielégítő a megoldás az ügyfélnek, akkor marad a bírósági út.Nagyon bízom benne, hogy a Pénzügyi Békéltető Testületben a viták túlnyomó többségét el lehet rendezni" - mondta az NGM helyettes államtitkára.
Megbánja a bank, ha elszámol valamit
Arra a kérdésre, hogy mi történik, ha egy nagy bank, például egy svájci frank hitel esetében a törvényben szereplő 256 forintos árfolyam helyett ennél magasabb, 288 forinton számolja át a hitelt, kijelentette, hogyha ez így történt, ez egy hihetetlenül súlyos hiba, és törvénysértő.
Ha egy banknál esetleg a fogyasztók széles tömegeit érintő téves számítások derülnének ki, az nagyon-nagyon súlyos szankciókkal járna, ez a banknak sok száz millió forintjába kerülhetne - tette hozzá Balogh László.