A Magyar Telekom közel hatvanezer, augusztustól az állami Főgázhoz kerülő lakossági gázfelhasználója valószínűleg két-három százalékos gázáremelkedést is tapasztal majd a számláján – írta meg korábban a Népszabadság. Ám a Főgáznak azok az ügyfelei, akik kiváltják a Főgáz-kártyát, bizonyos feltételek mellett akár hatszázalékos gázárkedvezményt is kaphatnak – tudatta a hírre – nem igazán sikeres – válaszként az állami gázszolgáltató tulajdonosi jogait gyakorló állami Első Nemzeti Közműszolgáltató (ENKSZ). Az ENKSZ nem közölte Főgáz-kártyásai számát, de megemlítette, hogy azt csak "ügyfélkapcsolati felületein" népszerűsítette. Mivel jövő év végén már a teljes lakosság a Főgáz ügyfele lesz, a téma mindenkit érint.
Privátbankár-vélemény A Népszabadsággal ellentétben mi jó ötletnek tartjuk a Főgáz-kártyát, amelyet még akkor vezettek be, amikor sem a Főgáz, sem a BB nem volt állami, sőt ennek gondolata is távolinak tűnt. Ugyanakkor a gond azzal van, ha a nemzeti közműszolgáltató azt hiszi, ez a plasztik mindenkinek elérhető - ehhez bizony hitelbírálat kell, a hitelkeret-megajánláshoz a banknak (mindegy, hogy állami-e, vagy sem) vizsgálnia kell, hogy az adós megfelel-e az MNB szigorodó hitelezési feltételeinek. Szóval ezzel azért nem sokan csökkentik majd a gázszámlát... |
A Főgáz-kártya a közelmúltban államivá váló Budapest Bank hitelkártyája. A teljes hiteldíjmutató évi 39,93 százalék – persze, minden más hitelkártyához hasonlóan ezt is lehet kamatmentesen használni, ennek feltétele a felhasznált összeg határidőn belüli törlesztése.
A kártya alapban 3 százalékos kedvezményt ad, a 6 százalékos engedményhez ugyanakkor már folyó- vagy befektetési számlát is kell nyitni és havonta a számlánkra kell utalni legalább a nettó minimálbérnek megfelelő összeget. A számla 470 forintos havidíja alól akkor mentesülünk, ha havonta már legalább 150 ezer forintot utalunk a bankhoz - emlékeztet a lap.