Az EOS Csoport kutatása szerint az átlagos magyar adós 40 és 59 év közötti, az általuk kezelt ügyek 49 százaléka ugyanis ehhez a csoporthoz tartozik. Az adós lakosság egyharmada a fiatal pályakezdőkhöz (20-39 éves) míg 19 százalék a 60 felettiekhez tartozik, tudta meg a Privátbankár.hu. A kutatás ugyanakkor kitért arra is, hogy ezen adósságok felgöngyölítése nem mindig egyszerű, mivel nehéz a két fél között megállapodást kötni. 2017-ben az egy ügyre jutó átlagos várható jogi költség 50 ezer forintot tett ki, fűzte hozzá Nagy Ferenc, az EOS Faktor Zrt. pénzügyi és kontrolling igazgatóságának vezetője.
Az adósra jutó átlagos befizetéseket tekintve a legnagyobb törlesztőösszeg a banki tartozásoknál jelenik meg, itt átlagosan 24.200 forintot fizetnek be egyszerre, míg a telekommunikációs tartozások esetében 15.422 forint, a közüzemi tartozások esetében pedig 13.700 forint. A legnagyobb átlagos törlesztések a 20 és 39 éves korosztálytól érkeznek, akik mintegy 2000 forinttal fizetnek be nagyobb összeget az átlagnál. A 60 év felettiek nagyságrendileg ugyanennyivel alacsonyabb összegeket fizetnek be, míg a 40-59 éves korosztály törlesztései többnyire megfelelnek az átlagnak.
Ráfizethet, aki trükközik az adóhatósággal: nem minden kiskapu, ami annak látszik A magánvagyon védelmére, a családi vagyon szétforgácsolódásának megakadályozására, illetve generációk közötti átadására is jó eszköz lehet a pár éve már Magyarországon is elérhető bizalmi vagyonkezelés. A Deloitte Private szakértői szerint azonban érdemes óvatosnak lenni az adóelőnyökkel kecsegtető konstrukciókkal kapcsolatban - a „kreatív” megoldások sokszor csak papíron működnek, ellenben az adóhatóság figyelmét is felkelthetik.>>> |