Villámlás a viharban Salgótarján közeléből fotózva 2017. július 10-én. (Forrás: MTI Fotó, Komka Péter |
A Magyar Biztosítók Szövetsége közleménye szerint 2010-2016 között a május-augusztusi időszakban csaknem 1 millió kárbejelentés érkezett, amelyekre több mint 73 milliárd forintot fizettek ki a társaságok. Idén a július 10-12-i viharokat követően csaknem hétezer esetet regisztráltak a biztosítók – tették hozzá.
A két héttel ezelőtti viharokban kiemelten sok ingatlan sérült meg a fővárosban, Pest megyében, illetve Somogy megyében. Különösen a Balaton déli partja volt érintett – sokan csak napokkal később fedezték fel, hogy nyaralójuk károsodott. Több társaságnál is arról számoltak be, hogy a szakemberek a kárszemléket elvégezték, már a vihar másnapján megkezdődtek a kárkifizetések.
Máshol nem ilyen olcsó
A Mabisz szerint a nyári viharok átlag 115 ezer forint összegű kárt okoznak az ingatlanokban és az egyéb javakban, de előfordul 10 milliós nagyságrendű káreset is. Szerencsére Magyarországon az alapbiztosítás része az elemi károk kockázatai, a vihar, a felhőszakadás, a jégverés, az árvíz és a földrengés is – hívták fel a figyelmet a biztosítók.
Magyarországon egy megfelelő összegre biztosított ingatlan, egy alapbiztosítással a legsúlyosabb katasztrófakárok esetére védelemmel rendelkezik. Hozzátették: Nemzetközi összehasonlításban alacsonyak a magyar lakásbiztosítási díjak, de a kockázatvállalás köréhez képest különösen nyomottak: egy átlagos méretű magyarországi ingatlan éves szinten mintegy 29 ezer forintért - havi 2416 forintért - biztosítási védelemmel rendelkezhet.
Betörés, viharkár – te tudod, mire jó a lakásbiztosításod? Tízből már hét magyar lakástulajdonost vagy bérlőt ért valamilyen kár a lakásában az elmúlt tíz évben, és bár sok magyarnak van biztosítása ezekre az esetekre, nem sokat tudunk magukról a szolgáltatásokról. Részletek >>>> |