Az MTI tájékoztatására a K&H, valamint az Union biztosító is azt közölte, hogy a tulajdonos által kötött biztosítás csak a lakás szerkezeti elemeiben okozott viharkárokra vonatkozik, minden más kárra a bérlőnek kell biztosítást kötnie.
Amennyiben például a villámcsapás okozta túlfeszültség tönkreteszi a bérlő számítógépét, ezt a kárt nem téríti a biztosító, erre a bérlőnek kell külön biztosítást kötnie. Ugyancsak a külön biztosítás védi a bérlőt a betörés okozta kártól.
Mire figyeljünk még oda? A szakértő szerint egyébként is elkeserítő, ami a fővárosi albérletpiacon zajlik: az egekbe szökött árak mellett a csalásokkal és a zsarnokoskodó bérbeadókkal is meg kell küzdeniük a bérlőknek, ráadásul a szeptemberben keresgélő diákok aligha készültek fel ezekre a kihívásokra. Így vernek át az albérlettel - ezekre figyelj nagyon oda >> |
Az időjárás miatt drágább lesz a biztosítás?
A K&H Biztosító arról számolt be, hogy az idén augusztus végéig 13 500 lakásbiztosítási kárt rendezett. Az átlagos kárkifizetés 43 600 forint volt, amely 16 ezer forinttal több az egy évvel korábbinál. A növekedést a viharkárok okozták - közölte a biztosító. Azt pedig már mi tesszük hozzá: ha a biztosítóknak növekednek a költségei, előbb-utóbb a bevételeiket is növelniük kell...
Az Union Biztosító közleményében arra tér ki, hogy érdemes biztosítást kötni a télire üresen maradt nyaralókra is, mivel a piaci adatok szerint ezek mintegy 20 százalékába betörtek már. A biztosítás díja azonban akár a duplája is lehet a lakásokénak.
Ha váltani akarsz, lépj időben!
Az Union felhívta a figyelmet arra, hogy minden ötödik lakásbiztosítás - mintegy 600 ezer szerződés - évfordulója január 1. A tulajdonosok hamarosan értesítést kapnak a jövő évi díjról, és ha az évfordulót megelőzően 30 nappal nem mondják fel a biztosítást, akkor az tovább él, immár az új díjjal - jelezték.