1. OTP Bank Smart Broker
A legnagyobb hazai bank alkalmazása azért jó, mert a magyar eszközökre koncentrál, és ha nem vagyunk ügyfelek, demóverziója is hasznos. Mindjárt indítás után a BUX index, az euró és a svájci frank forintárfolyama és a négy legnagyobb tőzsdei cég részvénye fogad. (Késleltetett árakkal, mint majdnem mindegyik alkalmazás.) Az „árfolyamok” menüpontban pedig a kevésbé kurrens részvényekről is van ár – ha volt rájuk aznap kötés. Híreket is tartalmaz.
2. Investing.com
Az alkalmazás azért nagyszerű, mert rengeteg minden van benne, árak, hírek, vélemények, elemzések, eseménynaptár. De talán a legjobb, hogy az árfolyamok jelentős része nem késleltetett, mint a többi helyen. Remek az egyéni portfólió, ahol magunk állíthatjuk össze a figyelendő értékpapírok, indexek, áruk stb. listáját.
A BUX-ot és a főbb magyar részvényeket is ismeri. A Google-fiók segítségével a web-oldalon beállított árfolyamokat a mobilon is nézhetjük, és fordítva. Magyarul nem tud, de az angolon kívül még több mint egy tucatnyi nyelvre beállíthatjuk. A híreket is az adott nyelvhez igazítja, német esetén például több német vonatkozású infót közöl.
3. Barchart
A vájt fülű, avagy szofisztikált befektetőknek sok érdekességet tartogat ez az alkalmazás. A részvényszekcióban például kilistázza azon papírokat, amelyek forgalma nagyon megugrott. Vagy azokat, amelyek nagy gappel mentek fel, illetve le. (A gap azt jelenti, hogy szakadás történik az árfolyamban, egy ártartományt nem jár be a papír. Technikai elemzők szerint ide előbb-utóbb mindig visszatér az árfolyam.)
Van benne többek között momentumfigyelő, és olyan részvények listája, amelyeket mindenki vételre, vagy mindenki eladásra javasol. Az árupiacon nemcsak a közeli határidőket, hanem a távolabbiak árát is meg lehet nézni, a WTI olajét például egészen 2023-ig, sőt opciós árakat is találunk benne.
4. Ministocks
Egyszerű, mint a fagolyó: a beállított indexeket, devizákat, részvényeket egy kis ablakban megjeleníti a képernyőn, így bármikor egy pillantással tájékozódhatunk róluk. Az árfolyamokat a Yahoo által használt kódrendszer szerint magunknak kell beállítani, az euró/forint például „EURHUF=X”, a DAX index pedig „^GDAXI” névre hallgat. A BUX-ot és a magyar részvényeket, más ritkább befektetéseket azonban úgy tűnik, nem ismeri.
5. Börsenradio
Németül jól értő és főleg a német piaccal foglalkozó befektetőknek ajánlható Android-alkalmazás Stuttgartból, naponta mintegy féltucatnyi riport, vélemény, piaci összefoglaló hallható rajta. Némelyik megszólalóra bizonyára érdemes odafigyelni, vén, több évtizedes tapasztalattal rendelkező tőzsdei rókák is vannak köztük.
6. Államkincstár
Azoknak, akik nem akarnak kockázatot vállalni. A Kincstár alkalmazásával a hazai állampapírok lakossági árjegyzését követhetjük figyelemmel, és ha van számlánk, megfelelő szerződésünk, akkor tranzakciókat is végezhetünk vele. Mint annyi más állami szolgáltatás, eléggé nehézkes és barátságtalan.
7. StockTwits
Ez egyfajta közösségi befektetési oldal és alkalmazás: követhetjük mások véleményét, egyénekre lebontva és összesítve is, felmérhetjük az általános hangulatot, a „szentimentet” egyes befektetési eszközökkel, részvényekkel, árukkal kapcsolatban. Sokan vélik úgy, hogy akkor kell venni, amikor szinte mindenki pesszimista, és eladni, amikor tombol az optimizmus.
8. Valutacentrum
A hazai pénzváltók közötti választást könnyíti meg, térképen ábrázolja a legközelebbi pénzváltó helyeket, és fel is tudjuk őket hívni egy-két mozdulattal. Tartalmaz MNB-árfolyamokat is. Az egyes pénzváltók árait összehasonlítani nem tudja, de erre a cég weboldala alkalmas.
9. Bloomberg Business
Nem minden készülékre sikerül feltelepíteni és lassú, de a Bloomberg a pénzügyi életben szinte kikerülhetetlen, nagy presztízsű hírforrás. Az ingyenes verzióban némi késleltetéssel megnézhetjük a pénzvilág legfontosabb híreit, jó az árfolyam-modulja, saját portfóliót is összeállíthatunk. Rengeteg rövid videót is tartalmaz, persze mindent angolul.
10. MNB- és egyéb devizaárfolyamok
Az „árfolyamok” szóra keresve az Android-alkalmazások között főleg devizaárfolyamokat mutató programokat találunk. Van az MNB-nek is saját alkalmazása „Árfolyamok” néven. Akinek csak a devizák napi egyszeri hivatalos középárfolyama kell, annak jó szolgálatot tehetnek. Persze rengeteg idegen nyelvű deviza-átszámoló program is létezik.