5p
Miután a modern telefonokban, tabletekben, számítógépekben szinte korlátlan mennyiségű telefonszám, e-mail-cím és más kontaktinformáció fér el, már a rendezésük és áttekintésük jelent kihívást. Búcsút mondhatunk viszont a kallódó névjegyeknek és névjegytartóknak, beolvashatjuk ezeket digitálisan is.

Első lépésként, kezdőknek szólunk, hogy ha még véletlenül nem kapcsoltak Androidos okostelefonjukhoz Google-fiókot, feltétlenül tegyék meg. Majd állítsák be a névjegyek (telefonszámok és más kontakt-információk) szinkronizálását az okostelefon és a Google-fiók között.

Sok minden más előny (komoly méretű ingyenes tárhely az interneten, fotótár, levelezés, térképes útvonaltervező stb.) mellett így megakadályozhatja, hogy telefonszámai és más kontaktjai elvesszenek, ha a telefonja eltűnik vagy hirtelen tönkremegy. Azt is nagyon megkönnyíti, hogy az adatainkat egy másik készülékre vigyük át, ha újat veszünk. (Alternatív megoldást a 6. pontban említünk.)

A Google cég kapcsolatainkat tároló felülete (kontaktok, telefonkönyv, címtár, ki hogy nevezi) sok mindenre jó, de nem mindig tökéletes. Ezért aztán virágoznak azok a kisebb-nagyobb, ingyenes és fizetős programocskák, amelyek ezt feljavítják vagy kiegészítik. Némelyik komoly segítség, mások inkább csak habot jelentenek a tortán. Sajnos legtöbbjük angol vagy más idegen nyelveken tud csak.

1. Contacts Optimizer

Korábban ezzel a programmal nagyon pozitív tapasztalataink voltak, de újabban egy baja van: a funkciók jelentős része fizetőssé vált, 490 forintot kérnek a teljes verzióért. Ahhoz nyújt segítséget, hogy ha a Google-telefonkönyvünkben (kontaktjaink között) nagy a rendetlenség, akkor kitisztítsuk.

Gyakran előfordul például, hogy tömegesen duplikáltan, kétszer is szerepelnek az ismeretségek a telefonkönyvben, például hagyományos telefonról okostelefonra váltás után. Sőt, egy ismerősünknél minden névből három is volt. A program ezeket gyűjti ki, és képes csoportosan összevonni a megegyező bejegyzéseket.

De arra is képes, hogy a hasonlókat felderítse és javításra, egyesítésre felkínálja. Például ha ugyanazon név kétszer szerepel két különböző számmal, vagy ugyanaz a szám két néven („Kovács Józsi” és „Kovás József”, „Nagy Irma” és „Nagy I”, „Jani Iroda” és „Jani Otthoni”.) A Google névjegyein kívül a telefon memóriájában és a SIM kártyán levő adatokra is ráereszthetjük.

2. Duplicate Contacts

Rendkívül egyszerű ingyenes program, már elinduláskor megmutatja a duplán szereplő bejegyzéseket, amelyek közül kiválaszthatjuk, melyiket szeretnénk törölni.

3. Simpler Contacts

Ez is ingyenes, de az előzőnél jóval kifinomultabb, nemcsak az egyértelműen dupla bejegyzéseket, hanem a hasonlóakat is megtalálja. Továbbá azokat, ahol nem rögzítettünk érvényes telefonszámot vagy e-mail-címet a névhez, vagy például egy telefonszámhoz nem tartozik név.

Sőt azokat is kilistázza, akikkel sohasem léptünk kapcsolatba, nem hívtuk fel és nem küldtünk neki mailt. Külön listát ad a legtöbbet használt, vagy a céges kapcsolatainkról is. A sorrendből megtudhatjuk, kivel léptünk kapcsolatba a legtöbbször. A számokat fel is hívhatjuk belőle.

4. Camcard Lite

Térjünk át a papíros névjegyekre, amelyeket még nem tudott kiszorítani a digitális világ, ma is sok tárgyalás kezdődik a cseréjükkel. A Camcard Lite a világ vezető névjegy-alkalmazásának nevezi magát, ötmilliós letöltésszámmal. Szépen be is olvasta mintegy féltucatnyi névjegyünket, még azt is, amelyik portréfotóval és nagy logóval volt megbonyolítva. Egyedül a nagyon speciális magyar karakterekkel, mint az ő és az ű, gyűlt meg a baja, pedig elvileg ismeri a magyar nyelvet és be is állítottuk neki a magyar nyelvi felismerést.

Az egyes névjegyeken már örvendetesen terjedő QR-kódokat (a vonalkódhoz hasonló, de négyzetes grafikus kódokat) is jól olvassa. Hátránya, hogy az ingyenes verzióban csak 200 névjegyet hajlandó beolvasni.

5. Googles

A Google sok mindent lefényképező, beszkennelő és felismerő alkalmazása eléggé rosszul vizsgázott a névjegyeink felismerésében, volt, amelynél szinte csak az illető nevét tudta helyesen kibetűzni. Az említett QR-kóddal ellátott névjegyeket viszont maradéktalanul el tudta tárolni a kontaktjaink között.

Ha jót akar üzletfeleinek, Ön is lássa el névjegyét QR-kóddal, könnyebbé válik a szkennelésük és tárolásuk.

6. CM Backup

Ez az alkalmazás ingyenes biztonsági másolatot készít partneradatainkról a „felhőbe” (az internetre), sőt nemcsak a telefonszámainkról, hanem SMS-ekről, fotókról, hívásnaplókról, naptárról is. Ehhez 5 gigabájt szabad tárhelyet kapunk. Nagyon hasznos, ha a készülékünk tönkremegy vagy ellopják.

Nem túl bonyolult a használata sem, bejelentkezhetünk Google vagy Facebook adatainkkal, megjelenik egy nagy „mentés” gomb, és mehet is a tárolás. (A képeket alapértelmezésben nem menti, azokat külön ki kell jelölni.)

7. Ready

Talán túl sokat nem tesz hozzá az eredeti androidos szolgáltatásokhoz, inkább a szépségre gyúr. Áttekinthetőbb és szép nagy képeket jelenít meg „speed dial” (gyorshívás) módban. Pénzért további „témákat” (a programot díszítő színkombinációkat) is lehet hozzá venni.

8. Contacts+

Sok más szolgáltatása mellett kérésre végignézi Facebook-, Twitter-, LinkedIn-, Google-profiljainkat is, és onnét is összegyűjti az ismerőseink, kontaktjaink adatait. Csinosan ki lehet díszíteni, például az SMS-ek mögé is lehet képet tenni.

Címkék: Tippek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Tippek Kinőtted az országot? Ezzel az öt tippel külföldön is sikeres leszel
Balkó Rita | 2017. szeptember 20. 18:00
Sikeressé válni egy olyan kis országban is kihívás, mint a miénk, sokak számára azonban szűk ez a falatnyi kis terület. Ha sikerült túlélni a kezdeti nehézségeket, célszerű új piacok után nézni a határon túl, a külföldi terjeszkedés azonban a jelentős profitnövelés mellett sok ismeretlen buktatót és veszélyt rejteget. Mutatunk öt tippet, hogy hogyan élje túl a cég a külföldi terjeszkedést!
Tippek Sikeres akarsz lenni? Hallgasd meg azokat, akik a legfontosabbak!
Privátbankár.hu | 2016. december 31. 17:00
Mire az ember alapos tervezés után elindít egy vállalkozást, már pontosan tudja, milyen termékkel, szolgáltatással kíván belépni a piacra, mivel akarja meghódítani a vásárlókat. Azt is kitalálja, hogyan vezesse be termékét, hogyan reklámozza, tegye népszerűvé és kívánatossá az ügyfelek számára - innentől pedig már csak egy dolog állhat a siker útjába: ha amit kínálunk, az nem elég jó az ügyfélnek. A kudarc azonban biztosan elkerülhető, ha odafigyelünk arra, amit a vevőink jeleznek nekünk.
Tippek Hogyan válasszunk céges mobilelőfizetést?
Privátbankár.hu | 2016. december 30. 14:30
Nem is olyan régen még kinevették az úttörőket, ma már egy vállalkozás sem maradhat életben mobiltelefon nélkül. A piacon rengeteg az ajánlat, versenyeznek az ügyfelekért a szolgáltatók – hogyan válasszunk hát szolgáltatáscsomagot? Miközben nincs mindenkire egyformán alkalmazható recept, összeszedtünk néhány szempontot, amit érdemes szem előtt tartani a választásnál.
Tippek Ez legyen a célod jövőre: a leendő ügyfeleid mindenhol ott vannak, csak el kell érned őket
Privátbankár.hu | 2016. december 29. 15:06
Csatornák miriádjain keresztül léphet ma kapcsolatba egy üzlet a potenciális vásárlóival, de komoly felkészülésre van szükség, ha nem akarunk elveszni a zűrzavarban.
Tippek Amire nem számítanál: kik azok, akik még szabadságra is alig mernek elmenni?
Privátbankár.hu | 2016. december 28. 13:05
Lehet, hogy később majd benő a fejük lágya, de az Y-generáció tagjai egy felmérés szerint pályájuk elején képtelenek elengedni a munkaügyeket: igazi mártíroknak tartják magukat, akik nélkül megáll az élet a cégnél. Még szabadságra se nagyon mennek el, vagy ha igen, akkor is a vállalati ügyekkel foglalkoznak – mivel állandóan online vannak, ezt könnyen meg is tehetik.
Tippek A 10 legmenőbb juttatás, amit egy főnök adhat
Privátbankár.hu | 2016. december 26. 17:30
A jó fizetés a mai világban már csak egy dolog, mivel szinte minden munkahely ad valamilyen extra juttatást ma már. Azt régóta tudjuk, hogy a boldog alkalmazott jobban is dolgozik, ezért összegyűjtöttük, hogy mik azok az extra figyelmességek, amelyek jócskán megkönnyítik a mindennapokat. Irigykedjetek velünk!
Tippek Egy 404-es történet: csinálj előnyt egy hibából!
Balkó Rita | 2016. december 22. 17:00
Elgépeltük, törölték, valami hiba csúszott a számításba – aki számítógépet használ, legalább egyszer az életében már találkozott a 404-es hibakóddal. Ez mind a felhasználónak, mind az oldal üzemeltetőjének egy apró, de megkerülhetetlen kellemetlenség a digitális világban. Ha azonban az oldal üzemeltetője egy kicsit kreatív, úgy nem csak egyedi, de akár szerethető is lehet a hibaüzenet.
Tippek Mi az a rugalmas munkaidő? Akkor dolgozunk, amikor akarunk?
Valkai Nikoletta | 2016. december 21. 16:12
Valószínűleg mindenkinek jutott már legalább egyszer az eszébe, hogy sokszor teljesen felesleges egyhuzamban 8 órát a munkahelyen tölteni. Szerencsére egyre több munkáltató dönt úgy, hogy rugalmas munkaidőt engedélyez dolgozóinak. Így nem csak költségeket lehet csökkenteni, de az alkalmazottak is motiváltabbak lesznek azáltal, hogy befolyásuk van a munkaidejükre, és amellyel nemcsak a munkavégzés válhat hatékonyabbá, de mindebből a cég is profitálhat.
Tippek Nem elég hatékonyak a beosztottjaid? Dolgozzanak csak négy napot!
Privátbankár.hu | 2016. december 19. 17:30
Bár az elmúlt években egyre komolyabb előrelépések történtek a rugalmas munkavégzés területén, azért még jócskán van hová fejlődnünk. A home office ma már kezd megszokottá válni, de a négynapos munkahét Magyarországon még finoman szólva is ismeretlen. Holott a koncepció mindenképpen életképes, erre példa mások mellett a világ egyik leggazdagabb emberének ötlete is.
Tippek Kineveti az ötleted a bank? Kérj pénzt az internetezőktől!
Privátbankár.hu | 2016. december 16. 19:55
Ha banánzongorát vagy egy szupermenő hűtőtáskát akar az ember gyártani, de az ötleten kívül semmije sincs meg hozzá, valószínűleg még sorszámot sem kap a bankban, nem hogy hitelt. Ha azonban mások is hisznek az ötletben és pár dollárral beszállnak a megvalósításba, akár a milliók is összejöhetnek. Mire jó a crowdfunding?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG