Az STR Global társaság legfrissebb felmérése szerint júliusban a szobafoglaltság szempontjából Budapest a 17. helyet szerezte meg. Ám a nettó átlag szobaárat tekintve csak a 28. helyen, az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevételt (revpar) vizsgálva pedig a 26. helyen végzett a 31 vizsgált város közül. Ha az év első hét hónapját nézzük, akkor a magyar főváros szállodai szobafoglaltságban a 27., a nettó átlag szobaárban és az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevételben is a 29. helyre került. A foglaltság csupán 1,4 százalékpontot javulva 55,8 százalékot ért el, a bruttó 17.880 forint átlag szobaár 3,5 százalékkal lett csak magasabb, mint tavaly január-júliusban.
A magyar Szállodaszövetség szerint idén az első hét hónapban a magyarországi szállodák kihasználtsága 45,2 százalékos lett, ami csupán 0,6 százalékponttal jobb a múlt évinél. A bruttó átlag szobaár 4,4 százalékot javult, ami lényegesen elmarad az időszakot jellemző 6 százalékos inflációtól. A revpar erősödése is gyengébb a forint árfolyamának euróhoz viszonyított gyengülésétől. A hazai szállodák összes szobaárbevétele 74 milliárd forint volt az első hét hónapban, 13,4 százalékkal magasabb a tavalyinál. Ez a gazdasági válság előtti utolsó évben, 2008-ban elért 68 milliárd forintnál 8,8 százalékkal több.
Ugyanebben az időszakban Budapesten a szállodák összes szobaárbevétele 39 milliárd forint volt, ami 10,9 százalékkal múlta felül 2011 hasonló időszakát. A balatoni régióban levő szállodák összes szobaárbevétele 2012 első hét hónapjában 10,4 milliárd forint volt, 11,1 százalékkal magasabb a tavalyinál. A belföldi keresletben jelentős szerepet játszó üdülési csekk forgalma az idei első hét hónapban a szállodákban csaknem 2,1 milliárd forint, a SZÉP-kártya forgalma pedig 2,9 milliárd forint volt. Ez utóbbi július végére már csaknem 40 százalékkal meghaladta az üdülési csekk forgalmát.