A Master Good cégcsoport baktalórántházai telephelye az MTI 2011-es fotóján. Fotó: Balázs Attila |
Európában elsőként egy magyarországi vállalat, a Master Good csoport baktalórántházi broilertelepe nyerte el a McDonald’s csirkehús-beszállítói között a fenntarthatósági szempontok alapján legkiválóbb termelőknek adott mintagazdaság minősítést - jelentette be a McDonald's Magyarországi Étterem Hálózat Kft. ügyvezető igazgatója.
Horváth Ágnes hozzátette: a baktalórántházi telep nemcsak Európában, hanem a világon is az első broilertelep amely a cég mintagazdaság minősítését elnyerte.
Az ágazatban felnevelt madarak 18db/m2 sűrűséggel kerülnek letelepítésre. A nevelés során különös hangsúlyt kapnak az állatjóléti intézkedések. A madarak hozamfokozás céljából nem kapnak semmilyen antibiotikumot, immunrendszerüket inkább gyógynövényes készítményekkel erősítjük
- olvasható a Master Good csoport honlapján a broiler nevelésről.
Milyen egy mintagazdaság?
A társaság közleménye szerint a McDonald’s Mintagazdaságában a baromfiállomány szigorú higiéniai, állategészségügyi szabályrendszerek és felügyelet mellett növekszik. A telephelyeken olyan higiéniai, állatjóléti és az állatok komfortérzetét biztosító beruházásokat hajtottak végre, melyek nemcsak európai, de világviszonylatban is piacvezető megoldások. A csirkéket környezetvédelmi szempontból ellenőrzött épületekben tartják, és a környezetet gazdagító eszközökkel is ellátják.
Az ólak oldalán végighúzódó ablakoknak köszönhetően az épületekben kiváló a természetes megvilágítás. A csirkék további környezetet gazdagító eszközöket is kapnak, ilyenek többek között a fém dobogók, pódiumok, fa ülőrudak, pelletált szalmazsákok, és az etetősorokról lelógatott kenderzsinórok. Ezek a környezetet gazdagító eszközök fontos szerepet játszanak abban, hogy aktivitásra ösztönözzék a csirkéket és elősegítsék, hogy az állatok kifejezésre juttassák és megéljék a természetes viselkedésformáikat.