Van valami remek érzés abban, amikor az ember felpróbál egy vadiúj ruhadarabot a próbafülkében – leszámítva persze azt, hogy ezeket az apró helyiségeket gyakran borzalmasan világítják meg, úgyhogy az ember vagy szuperül, vagy elképzelhetetlenül szörnyen néz ki a fehér fényben. Ráadásul az akcióhullámokkor a boltban kószáló tömeg és a hosszú sorban állás könnyen elveszi a ruhavásárlás szórakoztató részét. Egy új eszköz, a ShapeScale azonban megoldást jelenthet erre a problémára.
Igazából nem erre tervezték
Mint ahogy általában a korszakalkotó találmányokkal lenni szokott, ezt a kütyüt sem kifejezetten a divat megmentésére tervezték. A ShapeScale ugyanis egy felturbózott mérleg, amire ha ráállunk, egy körbeforgó, szenzorokkal és kamerákkal felszerelt kar ott helyben háromdimenziós képet készít a testünkről, gyakorlatilag anyajegyre és ráncra pontosan. Hogy erre miért van szükség?
Az eszköz, rendeltetését illetően, egy személyi tréner. A bescannelt háromdimenziós modellen megnézhetjük a testzsír- és az izomtömeg mennyiségünket, illetve, hogy honnan lenne érdemes leadni, és mely izmokra érdemes rágyúrni a kiegyensúlyozott testkép érdekében. Emellett az eszköz egy alkalmazásban tárolja a változást, így akár 60 napra visszamenően a kis figuránkon is szemléletesen láthatjuk, hogyan adtuk le a fölös úszógumikat, vagy, hogy bevált-e a konditeremben töltött idő.
Hogy jön ehhez a divat?
A 3D-s modellt, amit az eszköz készít, valójában számos más egyéb kereskedelmi- és tudományterület is fel tudja használni, véli Alexandre Wayenberg, a startup vezérigazgatója a Marketwatchnak adott interjújában. Meglátása szerint a 3 dimenziós modellezést ma már nem csak a számítógépes játékok és a filmipar tudja hasznosítani, ezek ugyanis forradalmasíthatják például a ruhaipart is. A modelleket integrálhatják a webshopok, így a felületen próbálhatjuk „magunkra” a ruhákat, majd ezután teljes nyugalomban megrendelhetjük: biztosan jól fog állni.
Hol használható még?
Az orvostudomány elsősorban törött végtagok rendbe hozásánál veheti hasznát a technológiának, folytatta Wayenberg. A modellt alapul véve a törés előtti állapotról készítenek egy másolatot, majd egy személyre szabott műanyag „sínt” nyomtatnak, amivel helyre lehet tenni a törött csontot. Mindezt töredék idő alatt, ráadásul a személyre szabott, nyomtatott műanyag kötések jobban lélegeznek, mint a klasszikus – és elavult – gipsz.