Samsung Galaxy Note 7 okostelefon egy szöuli elektronikai áruházban 2016. október 10-én. A dél-koreai Samsung Electronics ezen a napon felfüggesztette a Galaxy Note 7 okostelefon gyártását, miután a túlhevülésre hajlamos első széria visszahívása után a cserekészülékeknél is hasonló jelenséget észleltek. (MTI/EPA/Dzson Hon Kjun) |
Ahogy arról korábban már írtunk, a dél-koreai gyártó világszerte leállította a Note 7-esek kereskedését, a felhasználókat pedig arra kérték, hogy kapcsolják ki a készüléküket. Korábban a felrobbanó telefonoktól egy mintegy 5 milliárd dollár körüli árbevétel-kiesésre számítottak, a megbukott csereakciók és a sorozatos meghibásodások miatt azonban úgy tűnik, ennél jóval többel kell majd számolniuk.
A Reuters számítása szerint a 2,5 millió, egyenként 882 dolláron értékesített telefon visszahívása, a 19 milliós darabszámú értékesítés nullázása, valamint a csereakciók lebonyolítása és a perköltségek összesen 17 milliárd dollárt húzhatnak ki a telefongyártó zsebéből.
Ebből a gyomrosból nehéz lesz felállni
Bár a vállalat a 235 milliárd dolláros piaci értékével és a 69 milliárd dollár likvid tőkével elég nagy ahhoz, hogy elviseljen egy ekkora kiesést, a hírnéven esett csorba azonban hozhat még meglepetéseket.
A tervek szerint ugyanis egy teljesen új modellel próbálhatják meg befoltozni a Note 7-es okozta hiányt, ehhez azonban meg kell őrizniük a helyi fogyasztóvédelem bizalmát. Ha ugyanis például az amerikaiak helyből túl veszélyesnek ítélik a telefonokat, úgy betilthatják a Samsung készülékeit.
A felrobbanó akkumulátorokról, valamint a Samsung kálváriájáról már rengeteget írtunk korábban, a cikkeket itt olvashatod a Privátbankár.hu-n. >>> |