A többség évtizedek óta elégedetlen a pénzügyei alakulásával, ez idén sem változott. Az Ipsos év végi felmérésében a lakosság 56 százaléka mondta azt, hogy összességében rosszul alakultak az anyagiak idén. Ahogy emelkedik az életkor vagy csökken az iskolázottság, úgy lesz egyre rosszabb a helyzet a kutatás szerint.
Nekik jó
Vezető beosztásban lévők, 30 év alattiak, diplomások egy apró szelete, a megkérdezettek hattizede mondta azt, hogy jó irányba változtak a pénzügyeik az idei évben.
Nekik nem
A hatvan év felettiek, alacsony iskolázottságúak és a szakképzetlen munkavállalók kétharmada szerint nem alakultak jól az egzisztenciális kilátások.
Nagyjából megosztott a helyzet a munkában eltöltött idővel kapcsolatban is: a megkérdezettek több mint fele, 54 százalék kedvezően nyilatkozott a munkahelyi viszonyokról, míg 41 százalék rossz tapasztalatokat élt meg a pénzkereséssel kapcsolatban. Szakmunkások és érettségizettek közül, ha kicsivel is, de többen jónak ítélték meg az elmúlt egy évet a munkahelyükön, hasonlóan a diplomásokhoz, akiknek kétharmada volt elégedett a dolgok alakulásával munkában.
Egyre rosszabb?
Az Ipsos legutóbbi felmérései alapján hónapról hónapra nő az elégedetlenek száma. Októberben még 48 százalék volt az, akik szerint rosszul alakultak az ország dolgai, míg novemberben már 64 százalék volt ugyanezen a véleményen. A teljes elmúlt egy évet a megkérdezettek 62 százaléka ítélte negatívnak hazánkra nézve.