Vásárló a budaörsi Auchan áruházban. MTI Fotó: Kollányi Péter |
A KSH adatai szerint augusztusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 5,8, naptárhatástól megtisztítva 4,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 4,9 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit. (A második becslés adata megegyezik az első becslésben közölt adattal.)
Augusztusban az előző év azonos időszakához viszonyítva, naptárhatástól megtisztítva az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 4,3 százalékkal nőtt.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 2,8 százalékkal nőtt. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 2,5, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 4 százalékkal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene 6,1 százalékkal emelkedett. Növekedtek az eladások a textil-, ruházati és cipő- (11%), az iparcikk jellegű vegyes (8,5%), a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk- (8,4%), a bútor-, műszakicikk- (4%), valamint a gyógyszer- gyógyászatitermék-üzletekben (0,8%). Ezzel szemben a forgalom volumene csökkent a használtcikk-üzletekben (–2,0%).
Sokat vásárolunk az interneten
A kiskereskedelmi forgalomból 2,4 százalékos részesedésű csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 11 százalékkal emelkedett, folytatva az évek óta tartó bővülést.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalma 7,5 százalékkal nőtt. A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 12 százalékkal emelkedtek.
Beleszakadnak a fizetésemelésbe a magyar cégek Olyan mértékű béremelésre van szükség a munkaerő megtartásához, amit nem bírnak el egyedül a cégek - muszáj csökkenteni a béreket terhelő adót. Részletek >>>> |
Augusztusban az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 853 milliárd forint volt.
A forgalom fele élelmiszerből jön
Az országos kiskereskedelmi forgalom 47 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 37 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 16 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.
2016. január–augusztusban az előző év azonos időszakához képest, naptárhatástól megtisztítva a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene 4,9 százalékkal emelkedett.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 2,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 7,8, az üzemanyag-kiskereskedelemben 5,5 százalékkal nőtt az értékesítés volumen - közölte a KSH.
Mennyibe került nekünk most a nagybevásárlás? Októberben a hipermarketekben egy kis árcsökkenést mértünk a Privátbankár Árkosár felmérésén >>> |